Patriotyzm gospodarczy to najprostszy sposób na wsparcie gospodarki

Wizjonerzy – z optymizmem, charyzmą i odwagą – inspirują i motywują. Wytrwale dążą do celu, bo wiedzą, że droga wiodąca na szczyt jest tak samo wymagająca, jak utrzymanie pozycji lidera. Tegorocznym laureatom konkursu przyświeca patriotyzm gospodarczy. Każdy jest wyjątkowy, a łączy ich jedno – polski kapitał. Finansowanie oparte na polskiej walucie i rodzime miejsce pochodzenia – to wartości nie tylko sentymentalne, ale konkretny kapitał. Już za tydzień poznamy najlepszych polskich przedsiębiorców w pięciu kategoriach, a będą to: „eksporter”, „innowator”, „lider przemysłu”, „reprezentant małych i średnich przedsiębiorstw” oraz „filantrop”.


Promowanie polskich liderów biznesu, wpisujących się w wartości patriotyzmu gospodarczego, jest tak samo ważne, jak codzienne wybory konsumenckie. Nasze decyzje i świadome działania wpływają na gospodarkę i poziom dobrobytu społeczeństwa. Wiedzą o tym doskonale laureaci, których poznamy podczas gali. To eksporterzy i liderzy przemysłu, wykorzystujący z powodzeniem potencjał własnej firmy w regionie, kraju i poza granicami, a także innowatorzy i przedstawiciele polskiego małego oraz średniego biznesu. Wśród nich nie mogło zabraknąć filantropów, którzy angażują się w działania dobroczynne. Wśród tegorocznych nominowanych w konkursie „Polski Przedsiębiorca 2022 Gazety Polskiej Codziennie” są 23 przedsiębiorcy oraz fundacje.

Ostatecznych laureatów w każdej z pięciu kategorii konkursowych – „eksporter”, „innowator”, „lider przemysłu”, „reprezentant małych i średnich przedsiębiorstw” oraz „filantrop” – poznamy podczas gali finałowej. Statuetki zostaną wręczone 12 czerwca 2023 r. Organizowany przez dziennik „Gazetę Polską Codziennie” konkurs ma swoją wieloletnią tradycję. Od 2016 r. konsekwentnie promuje polskich przedstawicieli biznesu oraz propaguje wartości związane z patriotyzmem gospodarczym.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją sprawuje Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów. Wydarzeniu patronują Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Wśród patronów medialnych są m.in.: Polskie Radio S.A., TVP3 Warszawa, a także media Strefy Wolnego Słowa, w tym: tygodnik „Gazeta Polska”, dziennik „Gazeta Polska Codziennie”, portale Niezależna.pl, FilaryBiznesu.pl, TV Republika, a także Radio Niepokalanów i Audytorium 17. 

Źródło

Skomentuj artykuł: