Pierwsza pizza o smaku kosmosu ląduje na ziemi

Nowa oferta Papa Johns z chorizo oferuje wrażenia inspirowane smakiem przestrzeni kosmicznej.

Papa Johns wprowadza pierwszą inspirowaną kosmosem pizzę - to wielki skok dla ludzkości i entuzjastów pizzy na całym świecie.

Inspirowana sławą chorizo jako najdalej podróżującej kiełbasy świata - w 1998 r. w przestrzeń kosmiczną zabrał ją hiszpański astronauta, Pedro Duque - nowa kosmiczna oferta pizzy łączy stratosferycznie pyszne smaki chorizo z doskonale znanymi pizzami, papadias i rollsami od Papa Johns.

Dr Chris Welch, znany na całym świecie ekspert w dziedzinie kosmosu i były wiceprzewodniczący Międzynarodowej Federacji Lotniczej, przeanalizował skład nowej oferty pizzy Papa Johns i odkrył niezwykłe podobieństwa między smakami, fakturami i wyglądem chorizo a odkryciami w kosmosie:

- Ekstremalne temperatury na Jowiszu sięgające 35 tys. stopni Celsjusza tworzą wiejące z ogromną siłą cyklony, takie jak Wielka Czerwona Plama - które do złudzenia przypominają plasterek chorizo.

- W 2016 r., gdy statek kosmiczny Juno wystrzelony przez NASA wszedł na orbitę Jowisza, odkrył niezwykłe podobieństwo tej planety do pizzy z plasterkiem chorizo.

- Istnieją dowody na to, że te same związki węgla, które powstają w trakcie suszenia papryki - nadającej chorizo jej tradycyjną czerwoną barwę - występują także w przestrzeni kosmicznej. Wyjaśnia to, dlaczego astronauci po powrocie ze spaceru kosmicznego tak często czują zapach grillowanego mięsa.

- Występująca w kosmosie mikrograwitacja powoduje stępienie zmysłu smaku astronautów i zapewne dlatego często mają ochotę na pikantne potrawy o intensywnym smaku, dokładnie tak, jak Pedro Duque, który w kosmos zabrał ze sobą właśnie chorizo.

Oto jak to odkrycie tłumaczy dr Chris Welch: „Pikantne składniki, takie jak chorizo, od dawna stanowią ulubiony przysmak głodnych astronautów i zapewne z tego wynikają tak bogate kosmiczne tradycje tej kiełbasy. Co jednak zaskakujące, jak wynika z najnowszych badań, smaki i charakterystyczne aromaty znajdujące się w chorizo można określić jako prawdziwie nieziemskie, bo śladowe ilości tego samego związku chemicznego można znaleźć zarówno w przestrzeni kosmicznej, jak i w chorizo”.

Inspirowana kosmosem oferta pizzy jest przedmiotem wielokanałowej globalnej kampanii marketingowej, która już tej jesieni rusza w Chinach, Katarze, ZEA, Omanie, Polsce i Niemczech oraz na wybranych rynkach Ameryki Łacińskiej.

Nowy rewolucyjny klip zabiera fanów pizzy w międzygalaktyczną podróż po smakach na Planetę Chorizo, gdzie można poczuć nieziemskie smaki, kolory i czyste piękno, jakie daje wszechświatowi chorizo.

Z okazji nowych pozycji w menu Papa Johns i dla uczczenia kosmicznych tradycji chorizo, producent kosmetyków Chelsie Lane wprowadza limitowaną edycję szminki Chorizo Style Lipstick, aby Ziemianie mogli posmakować odrobinę szyku prosto z Planety Chorizo.

Szminka, która posiada charakterystyczną dla chorizo marmurkową fakturę i roztacza autentyczny zapach w stylu chorizo, jest dostępna do kupienia na całym świecie poprzez stronę internetową Chelsie Lane. Premiera szminki odbędzie się w kraju pochodzenia chorizo podczas Madrid Fashion Week.

Jo Blundell , wiceprezes ds. marketingu międzynarodowego w Papa Johns: „Marka Papa Johns jest synonimem doskonałych wrażeń smakowych. Nasza nowa inspirowana kosmosem oferta pizzy wraz z międzygalaktyczną kampanią marketingową zabierze naszych fanów w epicką podróż po zupełnie nowych wymiarach smaku”.

Dodanie chorizo, które bije rekordy popularności w 2022 r., jest kolejnym potwierdzeniem filozofii Papa Johns, „Better Ingredients. Better Pizza”, która obejmuje innowacyjne receptury i doskonałą jakość oferowanych potraw.

Źródło

Skomentuj artykuł: