Polski start-up wspomoże rozwój szczepionek

Start-up Deepflare wykorzysta sztuczną inteligencję, by koncerny farmaceutyczne szybciej i taniej wprowadziły szczepionki. Zdobył pierwszych inwestorów - czytamy w dzisiejszym "Pulsie Biznesu".

"W okresie studiów rodzą się nie tylko przyjaźnie, ale też wspólne biznesy. Tak było w 2020 r. w przypadku Grzegorza Preibischa, Piotra Grzegorczyka oraz Stanisława Gizińskiego i ich start-upu Deepflare (wówczas Covid Genomics). Oferuje on technologię wykorzystującą sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, by przyspieszyć rozwój szczepionek mRNA" - pisze "PB".

Gazeta podaje, że spółka dostała w 2021 r. około 4,5 mln zł grantów od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Polskiego Funduszu Rozwoju, "a teraz zdobyła w rundzie pre-seed ok. 2,5 mln zł".

"Przewodził jej niemiecki fundusz Sunfish Partners, który zaczął inwestować w polskie techbiznesy w 2019 r., a ostatnio postawił na automatyzujący zawieranie umów Pergamin. Udział wzięli też estoński fundusz Lemonade Stand oraz założyciele kryptowalutowego start-upu Ramp, który w 2021 r. rozbił bank - w dwóch rundach zebrał ok. 260 mln zł" - napisano.

Źródło

Skomentuj artykuł: