Polski translator jedzie do Dubaju. Rusza prestiżowy GITEX Technology Week

17-21 października 2021 r. odbędzie się jedno z największych wydarzeń w świecie IT i nowych technologii – GITEX Technology Week w Dubaju. To wyjątkowa możliwość przeglądu najświeższych rozwiązań i trendów technologicznych, z której na miejscu skorzysta ponad 100 tys. uczestników. Udział w targach zapowiedziało wiele biznesów z Polski, w tym krakowska firma Vasco Electronics, która zaprezentuje zwiedzającym elektroniczny tłumacz mowy Vasco Translator M3.

GITEX Technology Week to międzynarodowe wydarzenie branży technologicznej, gdzie prezentowane są najnowsze rozwiązania IT wraz z ich zastosowaniem w biznesie. Udział w tegorocznej edycji potwierdziło ponad 4 700 wystawców ze 140 krajów. Wśród nich są innowacyjne firmy technologiczne, startupy, podmioty rządowe oraz ponad 400 najbardziej aktywnych inwestorów. Konwencja przewiduje podział targów na sześć bloków: GITEX Global, AI Everything, GITEX Future Stars, Future Blockchain Summit, Marketing Mania oraz Fintech Surge. Wobec tego zakres tematyczny obejmie takie pojęcia jak: ICT, AI, 5G, Chmura, Big Data, cyberbezpieczeństwo, Blockchain, obliczenia kwantowe, immersyjny marketing i Fintech.

Polskę reprezentować będzie kilkadziesiąt firm i organizacji związanych z szeroko pojętym sektorem technologicznym oraz przedsiębiorczością. Wśród wystawców zobaczymy krakowską firmę Vasco Electronics, która zaprezentuje swój flagowy produkt – Vasco Translator M3. Zwiedzający będą mogli na żywo przetestować takie funkcje elektronicznego tłumacza mowy, jak bieżące tłumaczenie głosowe z i na ponad 70 języków świata oraz tłumaczenie tekstu ze zdjęć. Wbudowana karta SIM pozwoli na dożywotnio bezpłatny i nielimitowany dostęp do sieci w prawie 200 państwach świata.

– Udział w wydarzeniu jest okazją do nawiązania kontaktów handlowych z partnerami gospodarczymi z obszaru całego świata. Nasze doświadczenia pokazały nam, iż produkt Vasco Translator cieszy się szczerym uznaniem wśród społeczności międzynarodowej. Wystarczy wspomnieć sukces na japońskiej platformie crowdfundingowej oraz feedback z czerwcowych targów w Barcelonie. To cieszy, motywuje, daje energię i przede wszystkim pewność siebie wobec kolejnych recenzentów naszych rozwiązań. Nie wyobrażam sobie zatem by mogło nas zabraknąć na jednym z największych eventów łączących producentów technologii z biznesem

wskazuje Maciej Góralski, CEO Vasco Electronics. 

W kwietniu br. urządzenie otrzymało nagrodę w konkursie wzornictwa przemysłowego Red Dot Design Award w kategorii Product Design 2021. Nieco wcześniej polski translator głosowy hitem wdarł się na japoński rynek, zdobywając milion złotych na tamtejszej platformie crowdfundingowej. Zakładany cel sprzedażowy został przekroczony, aż o ponad 12 tys. procent! W czerwcu Vasco Translator M3 zostało zaprezentowane na największych targach urządzeń mobilnych w stolicy Katalonii — MWC Barcelona 2021.

Źródło

Skomentuj artykuł: