Ponad 2 tys. mieszkań państwowego dewelopera w budowie

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego trwa budowa blisko 109 tys. mkw. pow. użytkowej mieszkalnej, które przekładają się na łącznie przeszło 2 tys. mieszkań. Buduje je spółka PFR Nieruchomości.

  • Katowice, Nowy Nikiszowiec - 513 mieszkań. Osiedle, które powstaje w stolicy Górnego Śląska to największa inwestycja spółki PFR Nieruchomości w budowie. Realizowana w sąsiedztwie zabytkowej dzielnicy, nawiązuje do niej nie tylko nazwą. Nowe osiedle jest inspirowane skalą i charakterem przeszło stuletniego Nikiszowca. Roboty budowlane na osiedlu przekraczają 80% wykonania.
  • Mińsk Mazowiecki, ul. Klonowa - 138 mieszkań. Osiedle w Mińsku Mazowieckim to zlokalizowana najbliżej Warszawy inwestycja spółki PFR Nieruchomości. Podróż koleją do centrum Warszawy to około 45 min. Inwestycja przy Klonowej to dwa budynki o niskiej, 4-piętrowej zabudowie z elewacją utrzymaną w jasnej, szaro-białej kolorystyce. Budowa, trwająca od początku października 2019 roku, jest realizowana zgodnie z zakładanym harmonogramem. Bloki osiągnęły blisko 70 proc. zaawansowania. Zakończenie prac przewidziano wczesną jesienią 2021 r.
  • Dębica, ul. Ratuszowa - 201 mieszkań. W przyszłym roku ponad 200 rodzin wprowadzi się do mieszkań, w ramach osiedla powstającego w Dębicy. Kameralne trzypiętrowe budynki pomieszczą mieszkania od jedno- do czteropokojowych, których średni metraż wyniesie około 50 mkw. Wszystkie lokale zostaną wykończone w standardzie „pod klucz” czyli będą gotowe do zamieszkania. Obecnie stan zaawansowania prac budowlanych osiągnął blisko 60 procent zaawansowania.
  • Toruń, ul. Okólna - 320 mieszkań. Budowa została oficjalnie zainagurowana na początku października. Toruńska inwestycją spółki PFR Nieruchomości jest pierwszym osiedlem, które powstanie z gotowych elementów. Generalny wykonawca, firma Pekabex, przywiezie je na plac budowy ze swoich fabryk w Poznaniu i Gdańsku. Pierwsze klucze do mieszkań mają trafić do najemców w czerwcu 2022 r.
  • Radom, ul. Tytoniowa - 124 mieszkania. Inwestycja w Radomiu to dwa 7-kondygnacyjne budynki, które już niebawem osiągną najwyższy punkt konstrukcyjny. Obecnie w obu blokach trwa montaż stolarki okiennej i prace tynkarskie. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2021 r. Większość - czyli blisko 60% - ze 124. zaprojektowanych mieszkań, stanowią te 3-pokojowe o średniej powierzchni 59 mkw. Jest też 35 mieszkań 2-pokojowych o przeciętnym metrażu 41 m kw. Powstaną także 2 kawalerki o powierzchni 27 mkw. i 12 mieszkań 4-pokojowych.
  • Kraków, ul. Anny Szwed- Śniadowskiej - 481 mieszkań. Prace na krakowskim osiedlu powstającym w południowej części miasta osiągnęły już 60 proc. zaawansowania. Inwestycja zlokalizowana na 3,5-hektarowej działce przy ul. Anny Szwed- Śniadowskiej ruszyła nieco ponad rok temu. W budowie jest 8 trzypiętrowych budynków, które pomieszczą blisko pół tysiąca mieszkań o średnim metrażu 46 mkw. Planowanym terminem zakończenia prac budowlanych jest lato 2021 r.
  • Łowicz, ul. Krudowskiego - 96 mieszkań. Inwestycja w Łowiczu powstaje na niespełna hektarowej działce - objętej zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - położonej w północnej części miasta. W rejonie ulic Krudowskiego, Grunwaldzkiej i Grzmota- Skotnickiego powstają trzy 3-piętrowe budynki, które pomieszczą 96 mieszkań o średnim metrażu 52 mkw. Uruchomiona w czerwcu tego roku budowa osiągnęła już niemal 20 proc. zaawansowania. Planowany termin zakończenia - 4 kwartał 2021 r.
  • Zamość, ul. Parkowa, 96 mieszkań. Budowa przy ul. Parkowej została uruchomiona pod koniec sierpnia br. Planowanym terminem zakończenia budowy jest II kwartał 2022 r. Osiedle będzie składało się z sześciu czterokondygnacyjnych budynków. Średni metraż powstających mieszkań będzie wynosił blisko 55 mkw.
  • Świdnik, ul. Gen. Roweckiego „Grota” - 108 mieszkań. Uruchomiona na początku października 2019 r. inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem. Inwestycja jest realizowana na nieco ponad hektarowej działce wskazanej przez samorząd. Zakładanym terminem ukończenia robót budowlanych jest III kwartał 2021 r.

Najbliższe plany inwestycyjne spółki PFR Nieruchomości to uruchomienie budów w Oławie, Sianowie, Nowym Targu i Zgorzelcu. Wszystkie wymienione projekty są na etapie pozyskiwania generalnych wykonawców

informuje spółka.

Skomentuj artykuł: