Prezydent pod wrażeniem osiągnięć polskiej spółki

- To jest ten kierunek, który bardzo bym chciał, żeby w całym naszym kraju był realizowany - mówił o firmie BRUK-BET Prezydent RP Andrzej Duda podczas wizyty w tarnowskich zakładach produkcyjnych Spółki.

Prezydent podkreślał innowacyjność, wysoką jakość produkcji i estetykę wykonania produktów oferowanych przez Spółkę z 37-letnim doświadczeniem.

To pokazuje, że Polak potrafi i że można u nas robić rzeczy na absolutnie nie tylko europejskim poziomie, ale śmiało mogę powiedzieć - światowym poziomie

komentował działalność BRUK-BET-u prezydent Andrzej Duda.

Dziękuję za to piękne wpisywanie się w rozwój Rzeczpospolitej

dodał zwracając się do Prezesa Spółki - Krzysztofa Witkowskiego.

Bruk-Bet to firma rodzinna z polskim kapitałem. To działalność moich rodziców - Marii i Kazimierza Witkowskich. My kontynuujemy ich tradycje

mówił Krzysztof Witkowski, Prezes Spółki Bruk-Bet.

Mocną stroną Bruk-Betu jest inwestowanie w nowoczesne technologie i innowacyjne produkty

dodał.

Wizyta rozpoczęła się w miejscu budowy najnowszej linii Rekers, gdzie produkowane będą nawierzchnie betonowe. Prezydent zapoznał się również ze sposobem produkcji betonu komórkowego Termalica czy technologią FOTOLine związaną z nadrukiem cyfrowym na płytach betonowych. Po obejrzeniu hali produkcyjnej nowoczesnych systemów kanalizacyjnych Intrac prezydent Andrzej Duda przeszedł do miejsca produkcji modułów Bruk-Bet Fotowoltaika.

To nie tylko produkcja betonu, ale także produkcja bardzo nowoczesna, na wskroś odpowiadająca wymogom współczesności - mówił Andrzej Duda. - Dzisiaj, kiedy mówimy o ochronie klimatu, o źródłach energii odnawialnej śmiało można mówić, że Bruk-Bet Fotowoltaika wpisuje się doskonale w ten trend rozwojowy

podkreślał Prezydent RP.

Od ponad 10 lat jesteśmy obecni na rynku fotowoltaicznym oferując moduły najwyższej jakości. Uczestniczyliśmy w rozwoju sektora energetyki odnawialnej. W tym momencie powiększamy nasze zdolności produkcyjne oraz sprawność oferowanych produktów. Z końcem czerwca planujemy uruchomienie linii produkującej moduły fotowoltaiczyne Perfect Edge

mówi Edyta Witkowska-Grześkiewicz, pełnomocnik Zarządu ds. fotowoltaiki.

Spółka BRUK-BET to nie tylko produkcja związana z nowoczesnym domem i otoczeniem, ale także działalność społeczna czy szkoleniowa.

To współtworzenie lokalnego rozwoju za co jestem ogromnie wdzięczny

mówił prezydent Andrzej Duda wymieniając między innymi Klub Piłkarski Termalica, teatr w Niecieczy czy wspieranie działalności placówek oświatowych.

Historia spółki BRUK-BET sięga roku 1984, kiedy rozpoczęła się działalność Zakładów Wyrobów Betonowych - Krzysztof Witkowski. W tym momencie BRUK-BET posiada 17 zakładów produkcyjnych w Polsce i 37 linii produkcyjnych, a w skład Spółki wchodzą Bruk-Bet Prestige&Design, Termalica, Intrac oraz Bruk-Bet Fotowoltaika. Do grupy należy także spółka Bruk-Bet PV – polski dystrybutor urządzeń dla fotowoltaiki.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N