Progi dochodowe w 500 plus? "Nie pracujemy nad zmianami"

Ministerstwo Finansów nie pracuje nad zmianami w zasadach funkcjonowania programów socjalnych, w tym w programie Rodzina 500 plus - poinformowało Ministerstwo Finansów.

"Ministerstwo Finansów nie prowadzi prac nad zmianami w zasadach funkcjonowania programów socjalnych, w tym m.in. w rządowym programie Rodzina 500 plus" - poinformował resort finansów.

"Nie pracujemy nad wprowadzeniem progów dochodowych ani nie planujemy prowadzenia takich prac w programie Rodzina 500 plus, jak sugerują niektóre media" – wyjaśnił wiceminister finansów Artur Soboń.

"Jak wielokrotnie mówiłem: rząd nie zejdzie z drogi aktywnej i ambitnej polityki społecznej, pomocy rodzinie i wsparcia potrzebujących" - dodał. Zapewnił, że zarówno w tegorocznym, jak i przyszłorocznym budżecie są zabezpieczone pieniądze na ten cel.

MF przypomina, że w przyjętym przez Radę Ministrów 28 września br. projekcie ustawy budżetowej na 2023 r. zapewnione zostały środki na kluczowe programy społeczne z zakresu wspierania rodziny. Wśród nich ministerstwo wymieniło: program „Rodzina 500 plus”, realizację świadczenia „Dobry Start” oraz rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO), waloryzację świadczeń emerytalno-rentowych od 1 marca 2023 r. wskaźnikiem waloryzacji na poziomie 113,8 proc., wzrost nakładów na finansowanie ochrony zdrowia, realizację zadań inwestycyjnych w zakresie m.in. transportu lądowego oraz kultury i ochrony dziedzictwa narodowego czy zwiększenie wydatków w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki.

Źródło

Skomentuj artykuł: