Program szczepień pracowniczych w KGHM. Chludziński: to dla nas przełomowy krok

Włączenie KGHM w program szczepień pracowniczych pozwoli nam spokojniej pracować; to dla nas przełomowy krok w bezpieczeństwie epidemicznym firmy - powiedział w poniedziałek prezes KGHM Marcin Chludziński.

Chludziński podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim i szefem KPRM Michałem Dworczykiem w centrali KGHM Polska Miedź przyznał, że włączenie spółki w program szczepień pracowniczych pozwoli spółce "uniknąć dużego strachu, w kontekście tego, co jeszcze przed nami".

"Pozwoli nam łatwiej pracować, spokojniej pracować (...). To, że jesteśmy w tym programie i będziemy mogli zaszczepić pracowników - to dla nas bardzo duży, przełomowy krok w myśleniu o bezpieczeństwie epidemicznym firmy" - powiedział.

Jak podkreślił, w biznesie okazuje się, że "oprócz wielu innych bezpieczeństw w ostatnim czasie, bezpieczeństwo zdrowotne, epidemiczne, jest też parametrem, którym trzeba zarządzać, o które trzeba dbać, i które bardzo mocno wpływa na wyniki operacyjne".

W ubiegłym tygodniu wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiedział, że akcja szczepień w firmach ruszy od połowy maja. Podkreślił wówczas, że istotne jest przede wszystkim włączenie do programu szczepień dużych i średnich firm. Dodał, że warunkiem postawionym przez rząd jest, aby firma przystępująca do akcji oferowała liczbą nie mniejszą niż 500 zaszczepionych.

KGHM Polska Miedź jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących miedź. Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi, posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną.

Skarb Państwa posiada 31,79 proc. akcji spółki.

Źródło

Skomentuj artykuł: