Przedsiębiorcy chcą działać

#otwieraMY się to ogólnopolska akcja zapoczątkowana przez stowarzyszenie WIR Masz Głos, a którą kontynuuje inicjatywa Veto Góralskie. Na stronie na Facebooku przedsiębiorcy prowadzący obiekty noclegowe, placówki gastronomiczne, obiekty sportowe, rozrywkowe, sklepy i inne wpisują nazwy swoich firm, miasto i lokalizację i w ten sposób komunikują, że albo już działają, albo zamierzają wkrótce wrócić do pracy - poinformowały Wiadomości Turystyczne.

W ciągu dwóch dni od powstania do grupy dołączyło ponad 6 tys. użytkowników. Na fanpejdżu można też znaleźć inne ogłoszenia - tworzona jest lista kancelarii prawnych gotowych pomagać przedsiębiorcom, swoje usługi zaoferowała też firma NewsMap.pl, która tworzy interaktywną mapę wolnego biznesu - można na niej zamieścić informację o przywróceniu działalności. 

Z kolei Szczyrkowska Izba Gospodarcza przygotowała plakat-apel do Wojewody Śląskiego, który w swoich witrynach wywiesić mogą przedsiębiorcy. Jest to żądanie wprowadzenia stanu wyjątkowego w regionie, bo jego mieszkańcy od 303 dni pozostają bez pracy, pomocy i nadziei. Na czas ograniczenia działalności chcą: rekompensaty kosztów stałych, umorzenia podatków i koncesji, 100 proc. pokrycia wypłat dla pracowników (nie tylko zwolnienia z ZUS), zawieszenia spłat rat kredytowych i leasingowych oraz zwrotu 75 proc. utraconych przychodów tak, jak jest to w innych krajach UE.

Skomentuj artykuł: