Specjalne warunki wsparcia BGK dla przedsiębiorców przedłużone

W związku ze skutkami kryzysów wywołanych pandemią oraz wojną w Ukrainie, Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) w ostatnich latach wprowadził specjalne warunki udzielania gwarancji kredytowych oraz nowe gwarancje. To specjalne wsparcie zostaje wydłużone. Chodzi m.in. o gwarancje de minimis, Biznesmax i gwarancje płynnościowe.

Udzielane przez BGK gwarancje kredytowe ułatwiają przedsiębiorcom dostęp do finansowania i pomagają utrzymać płynność firmom dotkniętym restrykcjami i ograniczeniami związanymi z pandemią i wojną.

- Gwarancje, których od lat udzielamy polskim przedsiębiorcom pomagają rozwijać firmy i całą gospodarkę. Z badań zrealizowanych przez nasz Departament Badań i Analiz wynika, że w ciągu blisko 10 lat działania gwarancji de minimis udało się dzięki nim utworzyć lub utrzymać pół miliona miejsc pracy - mówi Mateusz Olszak, dyr. programu Rozwój Przedsiębiorczości w BGK, jednocześnie kierujący Departamentem Gwarancji i Poręczeń.

- Pandemia uderzyła w gospodarkę już blisko 3 lata temu, od prawie roku przedsiębiorcy doświadczają skutków wojny w Ukrainie. W tym trudnym czasie gwarancje BGK pomagały polskim firmom, w roku 2023 przedsiębiorcy nadal będą mogli korzystać z tych sprawdzonych rozwiązań – dodaje Mateusz Olszak.

Do końca 2023 roku obowiązują specjalne warunki:

  •     Gwarancji Biznesmax
  •     Gwarancji dla sektora rolnego

Specjalne warunki udzielania Gwarancji de minimis będą natomiast obowiązywały do końca czerwca. Gwarancje udzielane przez BGK z Funduszu Gwarancji Kryzysowych będą dostępne do końca 2023 roku. To gwarancje:

  •     płynnościowe i na inwestycje
  •     spłaty limitów faktoringowych

Szczegółowe informacje nt. warunków poszczególnych gwarancji dostępne są na stronie internetowej BGK.

Źródło

Skomentuj artykuł: