Rzecznik MŚP chce rekompensat dla dyskotek

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w stanowisku skierowanym do Wicepremiera Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosława Gowina zwrócił się z wnioskiem o przedłużenie o miesiąc wypłaty rekompensat z tarczy branżowej dla branż, które nie mogły osiągać przychodów w maju, m.in. klubów nocnych i dyskotek. Należy pamiętać o rekompensatach za czerwiec, w stosunku do tych branż, które nadal nie zostały otwarte.

– W dalszym ciągu istnieje kilka działalności, które dalej nie mogą osiągać przychodów, funkcjonujących pod kodem PKD 93.29.Z. Dlatego proszę o rekompensaty z tarczy branżowej dla tych branż za czerwiec – pisze w piśmie Rzecznik MŚP.

Rzecznik MŚP wraz z 300 organizacjami zrzeszonymi w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku wielokrotnie apelował, aby do końca kwietnia br. otworzono cała gospodarkę. Rząd podjął jednak inną decyzję. Jednak zdaniem Adama Abramowicza koszt przedłużenia restrykcji nie może zostać przerzucony na przedsiębiorców.  Rzecznik MŚP w piśmie do Wicepremiera Gowina wnosi o niezwłocznie wydanie kolejnego rozporządzenia do Tarczy Branżowej przedłużającego stosowanie mechanizmów pomocowych, które uwzględni kody PKD branż będących w maju  zamkniętych proporcjonalnie do okresu blokady.

–  W czerwcu stan prawny pozwala już na prowadzenie działalności gospodarczej zdecydowanej większości firm ale w dalszym ciągu istnieje kilka takich działalności, które dalej nie mogą osiągać przychodów. Nalezą do nich m.in.  kluby nocne i dyskoteki, działające pod kodem PKD 93.29.Z. Dlatego proszę o rekompensaty z tarczy branżowej dla tych branż za czerwiec. Mam nadzieję, że w miesiącu lipcu wszystkie branże będą mogły już działać i rekompensaty nie będą potrzebne

podsumowuje w piśmie Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

Skomentuj artykuł: