TYLKO W "GPC":Ten samorząd jako pierwszy zdecydował się na dystrybucję węgla dla odbiorców indywidualnych

Otwocki samorząd jako pierwszy zdecydował się na dystrybucję węgla dla odbiorców indywidualnych. W mieście już działa punkt, w którym dzięki współpracy samorządu i PGE mieszkańcy miasta mogą kupić taniej opał na zimę. – Po to dysponujemy takimi zasobami jak spółki gminne, żeby je wykorzystywać w miarę istniejących potrzeb na rzecz mieszkańców. W tym przypadku jest to pomoc w obszarze dostawy paliwa stałego przed okresem zimowym – podkreśla prezydent Otwocka Jarosław Margielski w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie".

Jako jeden z pierwszych samorządów zdecydowaliście się na dystrybucję węgla dla odbiorców indywidualnych. Co było impulsem do podjęcia tej decyzji?
Docierają do nas sygnały od mieszkańców Otwocka, że mają problem z dostępnością węgla oraz zbyt wysokimi cenami tego surowca. W związku z możliwością, jaką stworzył rząd, podjąłem decyzję o włączeniu miasta Otwocka do akcji dystrybucji węgla dla naszych mieszkańców. Jest to blisko 5 tys. palenisk opalanych paliwem stałym. Działania rozpoczęliśmy niezwłocznie. W ciągu 48 godzin od podjęcia decyzji, dzięki zaangażowaniu miejskich spółek Otwockiego Zakładu Energetyki Cieplnej i Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, skład węgla jest gotowy i dystrybucja detaliczna została uruchomiona już 3 października.

Cały wywiad w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"

Skomentuj artykuł: