Tylko współpraca rządu i biznesu uratuje gospodarkę

Tylko wspólne działanie rządu i biznesu uratuje gospodarkę, 100 dni solidarności to musi być 100 dni ścisłej współpracy rządu z biznesem - uważa prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki. Zaapelował: rozmawiajmy codziennie.

"100 dni solidarności to musi być 100 dni ścisłej współpracy z biznesem. @Jaroslaw_Gowin i @PremierRP rozmawiajmy codziennie. Tylko wspólne działanie uratuje polską gospodarkę. #100 dni dialogu"

napisał w sobotę na Twitterze Witucki.

Dodał, że teraz razem należy pomóc hotelom i gastronomii.

"Im mniej zarażeń, tym większe szanse na wynegocjowanie szybszego kalendarza odblokowania tych branż"

ocenił.

Witucki uznał za bardzo ważną publikację rozporządzeń na tydzień przed ich wejściem w życie i zaprezentowanie przez rząd wizji na 100 dni. Jak podkreślił, dobrze, że wicepremier Gowin zapowiada dalsze rozmowy na temat handlowych niedziel w grudniu.

W sobotę podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki mówił, że "przed nami pewien okres, który nazywamy +100 dni solidarności+". Jak wyjaśnił, jest wysoce prawdopodobne, że na końcu tego okresu dostępna już będzie szczepionka na koronawirusa.

Morawiecki ogłosił, że od przyszłej soboty, czyli 28 listopada, placówki handlowe będą mogły działać w "najwyższym reżimie sanitarnym". Placówki gastronomiczne, kulturalne jak kina czy teatry, siłownie i kluby fitness będą zamknięte przynajmniej do 27 grudnia. Przed świętami poinformujemy, co dalej - stwierdził Morawiecki.

Z kolei wicepremier Jarosław Gowin stwierdził, że jego ministerstwo stoi na stanowisku, iż warto rozważyć, aby przynajmniej niedziela, 6 grudnia była handlowa. Prowadzimy w tej sprawie konsultacje ze związkami zawodowymi - dodał Gowin.

Źródło

Skomentuj artykuł: