Urząd lotnictwa Cywilnego: przestrzeń powietrzna nad Polską nie została zamknięta

W niektórych rosyjskich mediach pojawiły się informacje, jakoby Polska nie zezwoliła na przelot z pomocą humanitarną dla ofiar koronawirusa z Rosji do Włoch nad swoim terytorium. Jednak jak zapewnia Urząd Lotnictwa Cywilnego te informacje są nieprawdziwe. 

„Przestrzeń powietrzna nad Polską jest otwarta, ruch tranzytowy nad Polską odbywa się przez cały czas, a do Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) oraz Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) nie wpłynęła prośba ze strony rosyjskiej o zgodę na przelot dla takiego lotu. Do Polski cały czas mogą wlatywać linie czarterowe z polskimi obywatelami na pokładzie oraz rejsy w ramach programu #LOTdoDomu. Zarówno ULC, jak i PAŻP nie ograniczają lotów humanitarnych i wykonywanych w celu ochrony ratowania życia lub zdrowia ludzkiego, a także cargo”

głosi komunikat przesłany mediom przez rzecznika prasowego ULC.

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, od 15 marca 2020 roku zostały ograniczone międzynarodowe połączenia lotnicze z i do Polski, natomiast ruch tranzytowy nad Polską odbywa się cały czas. 

Źródło

Skomentuj artykuł: