Usługa Twój e-PIT jest już dostępna. Problemy z jej działaniem zostały usunięte

Występują utrudnienia w e-Urzędzie Skarbowym. Część użytkowników może mieć kłopot z przesłaniem dokumentów – podało rano Ministerstwo Finansów w mediach społecznościowych.

„Występują utrudnienia w e-Urzędzie Skarbowym. Część użytkowników może mieć kłopot z przesłaniem dokumentów. Nasz zespół IT pracuje nad tym, aby wszystko jak najszybciej wróciło do normy” – podało w czwartek rano Ministerstwo Finansów na swoim profilu na Twitterze. Resort przeprosił za niedogodności.

AKTUALIZACJA:

Ministerstwo Finansów podało, że usługa Twój e-PIT jest już dostępna, a problemy z jej działaniem zostały usunięte

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, usługa Twój e-PIT jest znowu dostępna, a problemy z jej działaniem zostały usunięte. Wcześniej resort podawał, że usługa Twój e-PIT jest tymczasowo niedostępne ze względu na utrudnienia w e-Urzędzie Skarbowym, które skutkują kłopotami z przesłaniem dokumentów.

Udostępniany przez MF e-Urząd Skarbowy umożliwia załatwienie online wielu spraw związanych z podatkami. Można w nim znaleźć m.in. usługę Twój e-PIT, wykaz mandatów karnych, numer mikrorachunku podatkowego czy też usługę e-mikrofirma, która służy m.in. do generowania i wysyłania JPK.

Zeznanie podatkowe za 2022 r. trzeba złożyć do 2 maja br. Można to zrobić przez usługę Twój e-PIT, system e-Deklaracje lub w formie papierowej.

Źródło

Skomentuj artykuł: