Wdrożenie unijnych dyrektyw ,,Fit for 55” będzie kosztowało 4-osobową rodzinę w Polsce do 2030 r. ok. 64 tys. zł na osobę

Kluczowymi działaniami w osiąganiu neutralności energetycznej Polski są inwestycje w nowe technologie – mówi Jacek Sasin, Minister Aktywów Państwowych na spotkaniu z grupą posłów na temat transformacji energetycznej.

Minister spotkał się z posłami i rozmawiał, m.in. o nowych technologiach, pakiecie ,,Fit for 55”, ochronie polskiego węgla oraz kontroli nadmiernych cen energii w Polsce.

- Nie ignorujemy procesów, które dzieją się wokół nas. Przed nami stoi olbrzymie wyzwanie jakim jest transformacja energetyczna. Zdajemy sobie sprawę, że jest ona koniecznością, jednak naszym największym priorytetem jest interes i bezpieczeństwo Obywateli – mówi Jacek Sasin.

Koszty związane z pakietem wyniosą dla Polski 527,5 mld euro. Wdrożenie unijnych dyrektyw ,,Fit for 55” będzie kosztowało czteroosobową rodzinę w Polsce do 2030 r. dodatkowe ćwierć miliona zł  (ok. 64 tys. zł na osobę).

- Jesteśmy za transformacją energetyczną, ale na takie rozwiązania nie możemy się zgodzić – podkreśla Jacek Sasin.  
 

Źródło

Skomentuj artykuł: