ZPP nagrodziło najlepsze łódzkie firmy

Znamy już zwycięzców pierwszej edycji Programu Dobra Firma. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 2 grudnia 2021 roku w Łódzkiej Specjalnej Stefie Ekonomicznej. Wśród nagrodzonych znalazły się przedsiębiorstwa m.in. z branży budowlanej, chemicznej, modowej, prawniczej, doradczej, IT czy produkcji telewizyjnej - podaje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Nagrody w projekcie Dobra Firma wręczone zostały najprężniej działającym firmom w województwie łódzkim. Eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profil działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych zespół wybrał grupę 66 laureatów – najprężniej działających przedsiębiorstw woj. pomorskiego, z których finalnie wybrano 9 zwycięzców.

Cezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje:

„Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna – szczególnie w tak trudnych czasach jakie mamy obecnie. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka dobrze radzi sobie w obecnej sytuacji gospodarczej. Jako ZPP od 11 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

Partnerami Instytucjonalnymi Programu Dobra Firma są: Polski Fundusz Rozwoju, PKN Orlen, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu SA.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Łódź.

W gronie zwycięzców znalazły się:

NAJLEPSZY INNOWATOR

FIRMY MAŁE – Inovatica Sp. z o.o. Sp. k.
To łódzki softwarehouse, który wyróżniają ambitne projekty badawczo-rozwojowe, np. Koszulka mierząca EKG.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Matalbud Sp. z o.o.
Dostarcza innowacyjne technologie rozwiązania dla przemysłu spożywczego. Są producentem wysokiej jakości maszyn i urządzeń.

NAJLEPSZY PRACODAWCA

FIRMY MAŁE – Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o.
Broker ubezpieczeniowy wyspecjalizowany w obsłudze dużych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza w branży farmaceutycznej, budowlanej, transportowej, IT i rolno-spożywczej.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – JHM Development S.A.
Firma deweloperska realizująca inwestycje mieszkaniowe i komercyjne.

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE

FIRMY MAŁE – BUSZREM – NIERUCHOMOŚCI Sp. z o.o.
Jest producentem kostki brukowej, płyt betonowych, a także działa jako deweloper.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – MCKB Sp. z o.o.
Jest jednym z liderów wśród generalnych wykonawców w Polsce w realizacji zaawansowanych technologicznie obiektów przemysłowych, logistycznych oraz biurowych.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

FIRMY MAŁE – Top 2 Fabryka Chusteczek S.A.
Firma zajmująca się produkcją artykułów higienicznych.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – P.P.H.U. Erjox A. Mazur J. Mazur Sp. j.
Producent rafinowanego oleju spożywczego.          

NAGRODA SPECJALNA – ZŁOTE RĘCE Tobiasz Pietrzak
Generalny wykonawca w dziedzinie FIT-OUT z wieloletnim doświadczeniem.

Organizatorem Nagród Dobra Firma jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 15 organizacji regionalnych i 21 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.

PEŁNA LISTA LAUREATÓW TUTAJ

Źródło

Skomentuj artykuł: