5 mln zł na kredyty i poręczenia dla dolnośląskich przedsiębiorców

Mikro- małe i średnie firmy z dolnośląskiego mają ułatwiony dostęp do kredytu. Bank Ochrony Środowiska podpisał umowę o współpracy z Dolnośląskim Funduszem Gospodarczym, dzięki której fundusz poręczy kredyty i pożyczki udzielane przez bank.

Małe i średnie przedsiębiorstwa to kręgosłup gospodarki naszego kraju. Niestety bardzo ucierpiały na skutek pandemii. Dlatego mam nadzieję, że podpisana umowa przyczyni się do wzrostu inwestycji, rozwoju przedsiębiorczości i powstania nowych miejsc pracy w regionie

mówi Rober Kasprzak, wiceprezes Banku Ochrony Środowiska.

W puli na poręczenia na rok 2021 jest 5 mln zł: 1 mln - na poręczenia kredytów i pożyczek inwestycyjnych i 4 mln - na obrotowe. Poręczenia dotyczą kredytów na finansowanie działalności gospodarczej.

Jednostkowe poręczenie może objąć maksymalnie 80% kwoty udzielonego kredytu. Fundusz będzie udzielał poręczeń na okres kredytu plus maksymalnie 6 miesięcy, jednak nie więcej niż 66 miesięcy.

Z poręczeń spłaty kredytów i pożyczek udzielanych przez BOŚ będą mogli skorzystać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy w woj. dolnośląskim:

  •  prowadzą działalność gospodarczą,
  •  mają siedzibę lub oddział,
  •  realizują inwestycje.

Przedsiębiorcy zainteresowani kredytem z poręczeniem Funduszu wszystkie formalności załatwią „w jednym okienku” w placówce Banku Ochrony Środowiska przy ul. Swobodnej 1, we Wrocławiu.

Źródło

Skomentuj artykuł: