Apel policji do zarządców sklepów. Prosi o emitowanie komunikatu

Mazowiecka Policja zaapelowała do zarządców sklepów o emitowanie komunikatu dotyczącego zachowania właściwych procedur sanitarno-epidemiologicznych podczas robienia zakupów. Na swojej stronie internetowej zamieściła w sobotę plik dźwiękowy do pobrania.

"Mając na celu bezpieczeństwo wszystkich, polegające na zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, Mazowiecka Policja zwraca się z apelem do zarządców sklepów, zwłaszcza tych wielkopowierzchniowych o emitowanie komunikatu dotyczącego zachowania właściwych procedur podczas robienia zakupów" – czytamy w komunikacie.

Policja podkreśliła, że bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i klientów sklepów jest priorytetem.

"Szczególnie zależy nam, aby komunikat był słyszany z głośników w sklepach wielkopowierzchniowych" - dodała.

Komunikat powinien być cyklicznie emitowany poprzez zamontowane w sklepach urządzenia nagłaśniające od otwarcia do zamknięcia sklepu.

Plik dźwiękowy można pobrać na stronie mazowieckiej policji.

1 kwietnia wprowadzono nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. W sklepach i punktach usługowych obowiązuje ograniczenie do trzech osób na kasę lub inne stanowisko do płacenia.

W godzinach 10-12 placówki takie są otwarte tylko dla osób powyżej 65. roku życia. W przypadku straganu lub targowiska - podobnie jak w sklepie - na jeden punkt handlowy również ma przypadać trzech klientów.

Klienci sklepów, punktów usługowych oraz targowisk mają obowiązek noszenia rękawiczek podczas zakupów. Rozporządzenie zobowiązuje też sklepy, punkty usługowe oraz osoby zarządzające targowiskami lub straganami do zapewnienia klientom rękawiczek i płynów do dezynfekcji.

Źródło

Skomentuj artykuł: