Apple wprowadza na rynek iPhone 14

Gigant technologiczny wprowadza właśnie na rynek swój „najbardziej zaawansowany” smartfon z dłuższą żywotnością baterii i zmodernizowanym aparatem.

iPhone 14 i 14 Plus są wyposażone w ulepszony 12-megapikselowy aparat główny, wyposażony w jaśniejszą lampę błyskową, szeroki kąt widzenia i tryb akcji dla wideo, który dostosowuje się do drgań, ruchu i wibracji.

Jego cztery nowe modele mają długość od 6,1 do 6,7 cala, co oznacza, że mają większe ekrany niż iPhone 13. Mogą również działać przez cały dzień na jednym ładowaniu.
Jednak Apple zarezerwował „największe skoki” – takie jak mocniejszy procesor – dla typu Pro, który jest droższym aparatem. Droższe telefony Pro i Pro Max mają aparat o rozdzielczości 48 megapikseli.

Wszystkie cztery telefony są wyposażone we wrażliwszy czujnik światła, który może wykonywać zdjęcia przy słabym oświetleniu dwukrotnie lepsze niż w poprzedniej generacji.
Jednak podczas gdy standardowy iPhone 14 korzysta z bionicznego układu A15 swojego poprzednika, Pro będzie wyposażony w szybszy układ A16.

Przedstawiając możliwości nowego aparatu na wirtualnej prezentacji, dyrektor Apple Greg Joswiack powiedział: „Łatwo jest zobaczyć czas i inne podstawowe informacje bez podnoszenia iPhone'a lub stukania w wyświetlacz. „Dzięki temu najważniejsze informacje są dostępne w momentach, w których wystarczy tylko rzut oka… to najbardziej zaawansowany wyświetlacz, jaki kiedykolwiek wysłaliśmy”. Joswiack dodał, że było to możliwe dzięki „niesamowicie energooszczędnemu” wyświetlaczowi Pro, który działa z częstotliwością odświeżania tak niską, jak 1 Hz.

Apple porzucił iPhone'a mini widzianego w poprzednich generacjach jako najtańszy i najbardziej przyjazny dla kieszeni telefon z głównej serii. Nowe telefony pozostawiły również tacę na kartę SIM z poprzednich modeli, umożliwiając użytkownikom łączenie się z sieciami i cyfrową wymianę kart SIM.

Tymczasem iPhone 14 i 14 Plus będą miały również funkcję „Emergency SOS”, co oznacza, że użytkownicy nadal będą mogli uzyskać pomoc przez telefon, jeśli znajdują się poza zasięgiem sygnału komórkowego.

Apple poinformował, że funkcja pokaże użytkownikowi, gdzie skierować swój telefon, aby połączyć się z satelitą. Zostaną poprowadzeni przez kwestionariusz i wiadomości uzupełniające, które zostaną wysłane do ośrodków, w których pracują specjaliści przeszkoleni przez Apple, którzy mogą wezwać pomoc w ich imieniu.

Użytkownicy będą również mogli ręcznie udostępniać swoją lokalizację przez satelitę za pomocą funkcji „Znajdź mój”, gdy nie będzie połączenia komórkowego ani Wi-Fi.
Alarmowe SOS przez satelitę będzie dostępne dla użytkowników w USA i Kanadzie w listopadzie i będzie bezpłatne przez dwa lata.

IPhone 14 będzie dostępny za 849 funtów (ok. 4600 zł)16 września, a Plus pojawi się na półkach za 949 funtów (ok. 5100 zł) 7 października.

Sprzedaż detaliczna Pro i Pro Max za 1099 GBP (ok. 6000 zł) i 1199 GBP (ok. 6500 zł)w dniach 16 i 23 września.

Podczas wirtualnego wydarzenia zaprezentowano również Apple Watch Ultra, który dyrektor operacyjny firmy Jeff Williams nazwał „najbardziej wytrzymałym i wydajnym Apple Watch”.
Przeznaczony jest dla osób uprawiających sporty ekstremalne, takie jak nurkowanie głębinowe, i jest wzmocniony tytanową obudową i osłoną wyświetlacza z szafirowego kryształu.

Źródło

Skomentuj artykuł: