Apple zaprezentuje nowe iPhone’y

Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu Apple zaprezentuje swoją najnowszą ofertę iPhonów. Firma wysłała zaproszenia prasowe na wirtualne wydarzenie – pod hasłem „California Streaming” – które odbędzie się we wtorek, 14 września, w jej siedzibie Apple Park w Cupertino w Kalifornii.

 

Eksperci z branży oczekują, że Apple doda do swojej oferty cztery nowe smartfony: iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max.

Firma podobno przygotowuje także Apple Watch Series 7 – z nowymi funkcjami zdrowotnymi i lepszą żywotnością baterii – oraz AirPods 3 nowej generacji, których konstrukcja jest bardziej zgodna z wyższej klasy AirPods Pro, obsługą dźwięku przestrzennego i sterowaniem dotykowym.

Coroczne, wrześniowe wydarzenie jest zwykle starannie przygotowane przez Apple, ponieważ iPhone pozostaje kluczowym elementem jego działalności. (W zeszłym roku Apple odłożył premierę iPhone’a 12 na październik z powodu opóźnień w produkcji wynikających z globalnej pandemii.)

W tym roku Apple podobno wprowadzi pewne zmiany w swoim systemie aparatów. iPhone 13 i bardziej przystępny cenowo iPhone 13 mini prawdopodobnie po raz pierwszy będą miały dwie soczewki tylnego aparatu umieszczone po przekątnej, potencjalnie, aby zrobić miejsce na większy czujnik.

Tymczasem trzy obiektywy tylnego aparatu w modelach iPhone'a 13 Pro mogą być dostępne w różnych rozmiarach, podobno w celu ulepszenia stabilizacji. Inne nowe funkcje aparatu mogą obejmować tryb portretowy dla filmów i obsługę astrofotografii do robienia zdjęć nocnego nieba.

Nowe iPhone'y mogą mieć, według przecieków prasowych, również mniejsze „wycięcie” w górnej części wyświetlacza, w którym znajduje się kamera TrueDepth, głośniki, mikrofon i inne czujniki, aby zapewnić niezakłócony widok ekranu dotykowego.

Urządzenia mogą również pochwalić się zawsze włączonym wyświetlaczem, obsługą technologii satelitarnej do wysyłania wiadomości w sytuacjach awaryjnych, szybszą częstotliwością odświeżania dla lepszego komfortu gry, ulepszonym chipem 5G i pojemniejszą baterią, która ma działać przez cały dzień.

Na początku tego roku Apple zapowiedział aktualizacje oprogramowania, które pojawią się na iOS 15, w tym tryb „nie przeszkadzać”, który użytkownicy mogą włączyć, gdy muszą się skoncentrować, możliwość udostępniania ekranów w FaceTime oraz aplikację do weryfikacji prawa jazdy i szczepień a także wsparcie dla portfela cyfrowego. Oprogramowanie zazwyczaj jest wypuszczane we wrześniu.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N