Atrakcyjne lokaty walutowe w euro i dolarach

Bank Pekao SA uatrakcyjnił swoją ofertę dla posiadających wolne środki w dolarach oraz euro. Proponuje dla nowych i obecnych klientów wyjątkowe produkty depozytowe i inwestycyjne. Klienci szukający korzystniejszego oprocentowania dla swoich oszczędności, mogą założyć lokatę na nowe środki w dolarach amerykańskich i zyskać nawet do 3 proc. w ciągu 6 miesięcy lub 2,5 proc. w okresie 3 miesięcy. Korzystne warunki mogą również uzyskać lokujący nowe środki w euro.
 

Oferta banków dla klientów posiadających oszczędności w złotówkach jest bardzo szeroka. Lokaty, konta oszczędnościowe czy produkty inwestycyjne w polskiej walucie dominują na bankowych witrynach. Natomiast Bank Pekao nie zapomina również o osobach, które posiadają wolne środki w dolarach lub euro. Z myślą o nich przygotował bardzo atrakcyjną ofertę lokat. 
 

Klienci, którzy chcą ulokować w Pekao nowe środki w dolarach, mogą otrzymać na walutowej lokacie 3 proc. w czasie 6 miesięcy lub 2,5 proc. w okresie 3 miesięcy dla kwoty do 100 tys. dol. Jako nowe środki bank traktuje te, które zwiększają saldo środków w dolarach danego klienta w relacji do pieniędzy posiadanych przez niego w tej walucie w Pekao 28 lutego br. Oferta obowiązuje do 30 czerwca br. 
 

Dla klientów, którzy mają do zadysponowania wyższe kwoty w dolarach lub są zainteresowani lokowaniem nowych środków w euro, bank przygotował dedykowaną ofertę lokat negocjowanych, dostępną u doradców. Ta forma oszczędzania pozwala na uzyskanie pewnego, z góry określonego zysku na koniec okresu lokaty, przy czym daje możliwość wycofania środków w dowolnym momencie - jeśli klient zdecyduje się zamknąć lokatę, przed terminem otrzyma wpłacony kapitał bez odsetek.
 

- Depozyty walutowe stanowią blisko 13 proc. wszystkich środków ulokowanych w polskich bankach, co stanowi dosyć duży obszar rynku. Stąd rozwijamy również naszą ofertę dla klientów w tym zakresie – powiedział dyr. Remigiusz Hołdys w Banku Pekao SA.

Źródło

Skomentuj artykuł: