Beczkowozy na ulicach Warszawy

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie po poważnej awarii magistrali doprowadzającej wodę do Pasma Pruszkowskiego podstawia beczkowozy tam, gdzie mieszkańcy pozbawieni są dostaw, m.in. w Ursusie, Pruszkowie i gminie Michałowice.

Beczkowozy, które mają zapewnić wodę mieszkańcom do czasu zakończenia awarii, podstawiane są w pięciu lokalizacjach w Pruszkowie: ul. Emancypantek róg Lalki, ul. Platynowa róg Zgody, ul. Antka róg Placówki, ul. Sienkiewicza 1D oraz ul. Bolesława Prusa 35. W Piastowie beczkowozy staną przy ul. Łukasińskiego, przy AWAKU os. Ogińskiego, i przy ul. Piłsudskiego 56.

W Gminie Michałowice dwa mają stać natomiast przy szkole, przy ul. Szkolnej 15 oraz przy ul. Mickiewicza, pomiędzy ul. Spacerową a 11-go Listopada. Jeden beczkowóz ma stać w Regułach, przy ul. Wiejskiej na rogu Krótkiej, i jeden w Opaczy-Kolonii - przy ul. Centralnej przy WKD.

Wody nie mają także mieszkańcy warszawskiego Ursusa. Beczkowozy podstawiane tam są w pięciu lokalizacjach: ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego, ul. Wojciechowskiego 37, ul. Magnacka 3, ul. Ryżowa 48 i ul. Warszawska 59.

Jak podało MPWiK, z uwagi na upały staną także cztery beczkowozy mobilne, z których woda nadaje się do picia bezpośrednio, bez przegotowania. Mają być przy ul. Posąg 7 Panien i ul. Bohaterów Warszawy w Ursusie, przy ul. Zbocze we Włochach, a także obok przedszkola przy ul. Szkolnej 13 w Michałowicach.

Do poważnej awarii magistrali doprowadzającej wodę do Pasma Pruszkowskiego doszło w czwartek rano. Wskutek zdarzenia zalało skrzyżowanie Alei Jerozolimskich i ul. Popularnej, gdzie obecnie występują utrudnienia w ruchu. Na miejscu awarię usuwają pracownicy MPWiK. Jej przyczyny nie są jeszcze znane.

Choć utrudnienia dla kierowców mogą niedługo się zakończyć, to jednak mieszkańcom wody może brakować do wieczora lub nawet piątku rano.

Źródło

Skomentuj artykuł: