Bill Gates jest hodowcą ziemniaków. Komputerowy magnat ma najwięcej ziemi w USA

Gates twierdzi, że uprawa ziemniaków nie ma związku z ocieplaniem klimatu. Jednak następnym razem, gdy będziesz delektować się frytkami McDonald’s, nie zapomnij podziękować Billowi Gatesowi za pyszne ziemniaczki.

Jak donosi The Post, komputerowy magnat posiada więcej gruntów rolnych niż ktokolwiek inny w Stanach Zjednoczonych. Znany z miłości do fast foodów – chociaż jego ulubiony burger pochodzi z Burgermastera z Waszyngtonu – Gates, według NBC News, uprawia ziemniaki dla McDonald's na polach tak rozległych, że można je obserwować z kosmosu.

Chociaż Gates skoncentrował swoją energię na ratowaniu naszego klimatu, dał jasno do zrozumienia, że inwestycje w uprawy są operacjami czysto komercyjnymi.

Moja grupa inwestycyjna zdecydowała się to zrobić

stwierdził farmer Bill w jednym z wywiadów.

To nie jest związane z klimatem

dodał.

Biorąc pod uwagę, że Gates ma podobno 269 000 akrów ( 108 860 ha) żyznej ziemi w 18 stanach, łatwo sobie wyobrazić, że śledzi to wszystko w jakiejś podrasowanej serii arkuszy kalkulacyjnych.

Jeśli tak, to gangi prawników zajmujących się rozwodami – w tym ci, którzy pracowali przy sprawie Jeffa Bezosa – z pewnością przyglądają się teraz jego ziemniaczanym interesom.
Gates, czwarty najbogatszy człowiek na świecie, poślubił swoją już wkrótce eks, Melindę, bez umowy przedślubnej, więc będą dzielić majątek na podstawie tak zwanej „umowy separacyjnej”.  Na razie jednak żadnego słowa o tym, czy już wkrótce będzie ona panować jako królowa ziemniaków McDonald's.

Skomentuj artykuł: