Budżet na 2022 r. napędzi gospodarkę

Budżet na 2022 r. zaplanowaliśmy tak, by był kolejnym impulsem do rozwoju polskiej gospodarki, przewidywany deficyt pozwoli zabezpieczyć środki na jej wzmocnienie - zapewnił minister finansów Tadeusz Kościński.

Sejm uchwalił w piątek ustawę budżetową na 2022 r. Po uwzględnieniu przegłosowanych poprawek PiS ustawa przewiduje, że dochody budżetu państwa wyniosą 491,9 mld zł, wydatki 521,8 mld zł, a deficyt nie więcej niż 29,9 mld zł.

"Budżet zaplanowaliśmy tak, aby był kolejnym impulsem do rozwoju polskiej gospodarki. Chcemy kontynuować naszą politykę, włączając w nią nowe rozwiązania, jak te zaproponowane w Polskim Ładzie. To m.in. historyczna obniżka podatków czy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, który jeszcze bardziej wzmocni polskie rodziny. Przewidywany deficyt pozwoli zabezpieczyć środki na wzmocnienie rozwoju polskiej gospodarki. Mamy środki zarówno na realizację zadań inwestycyjnych, jaki i na kluczowe programy społeczne"

zaznaczył minister finansów Tadeusz Kościński.

"Według naszych prognoz PKB w 2022 r. wyniesie 4,6 proc. Budżet na 2022 r. zakłada wzrost dochodów, dzięki którym będziemy mogli podejmować działania proinwestycyjne i kontynuować dotychczasowe programy rządowe"

wskazał wiceminister finansów Sebastian Skuza.
Źródło

Skomentuj artykuł: