CBA w Tramwajach Warszawskich

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadza kontrolę dokumentacji dotyczącej przetargu na zakup nowego taboru. W czwartek funkcjonariusze odwiedzili w tej sprawie stołeczny ratusz.

"29 czerwca Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło w Tramwajach Warszawskich czynności w sprawie zakupu taboru tramwajowego. Spółka przekazuje CBA wszystkie dokumenty o jakie poproszono" -przekazał rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. "Centralne Biuro Antykorupcyjne w 2019 r. prowadziło kontrolę przetargu na zakup nowych tramwajów. Nie poinformowano nas wówczas o jakichkolwiek zastrzeżeniach do przeprowadzonego postępowania przetargowego" - dodał.

W czwartek funkcjonariusze CBA był też w urzędzie miasta, co potwierdziła rzeczniczka warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk. "Funkcjonariusze zabezpieczali dokumenty związane z nadzorem nad miejskimi spółkami, konkretnie nad Tramwajami Warszawskimi" - powiedziała rzeczniczka i dodała, że "chodzi o przetarg na zakup nowego taboru".

Dokładnie chodzi o przetarg ogłoszony w 2017, który dotyczył zakupu nowego taboru tramwajowego. Ostatecznie w czerwcu 2019 roku Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na dostawę 123 tramwajów z koreańską firmą Hyundai Rotem. Pierwsze tramwaje Hyundaia wożą już warszawiaków po stołecznych ulicach. 

Źródło

Skomentuj artykuł: