Cyfrowe rozwiązanie dla biznesu

Platforma Cyfrowa Przemysłu Przyszłości (PCPP), unikalne narzędzie wsparcia procesów cyfryzacji, to nowe rozwiązanie stworzone na potrzeby polskich firm przez Platformę Przemysłu Przyszłości (PPP), aby pomóc przedsiębiorcom przeprowadzić ich biznes przez poszczególne etapy transformacji cyfrowej.

PPP jest fundacją skarbu państwa nadzorowaną przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. To organizacja, której celem jest budowa przemysłu 4.0 w Polsce.

Bezpłatne usługi oferowane przez Platformę pozwolą na rozwijanie kompetencji przyszłości i włączenie się w tworzenie cyfrowej społeczności profesjonalistów. Narzędzie zostało uruchomione 22 grudnia 2021 r. i jest już dostępne dla wszystkich przedsiębiorców.

Platforma to narzędzie wsparcia transformacji cyfrowej i zielonej, które będą efektem pracy i zbierania doświadczenia rynkowego przez Platformę Przemysłu Przyszłości. Jego powstanie jest efektem organicznej pracy PPP w obszarze wzmacniania transformacji przemysłu w Polsce.

Dzięki narzędziom i usługom Platformy Cyfrowej, użytkownicy uzyskają dostęp do wsparcia ekspertów i praktyków na drodze transformacji. Jednym z celów przedsięwzięcia jest pokazanie menadżerom szans wynikających ze zmian czy zwiększenia potencjału w rywalizacji z zagranicznymi firmami. PC ułatwi również procesy związane z wprowadzaniem gospodarki obiegu zamkniętego czy nowych modeli biznesowych.

Kluczową kwestią dla rozpoczęcia procesu transformacji jest pozyskanie na ten cel odpowiednich zasobów finansowych. Platforma to miejsce, w którym użytkownicy mogą odnaleźć informacje o źródłach finansowania oraz instrumentach finansowych odpowiednich dla wybranego przez nich procesu transformacji.

PC połączy organizacje i osoby, udostępniając im narzędzia i usługi pomocne podczas wdrażania innowacji. Oferuje swoim odbiorcom wsparcie w kwestiach cyfryzacji przemysłu. Również eksperci i dostawcy rozwiązań mogą za pomocą Platformy nawiązać współpracę i zostać uczestnikiem ekosystemu przemysłu przyszłości.

Serwis powstał z myślą o pracownikach sektora przemysłu, odbiorcach technologii, a zwłaszcza o mikro, małych i średnich firmach, dla których transformacja cyfrowa bywa szczególnie trudna, rodząc obawy przed wprowadzaniem nowych rozwiązań. Rejestracja możliwa jest pod linkiem https://platforma.przemyslprzyszlosci.gov.pl/

 

Źródło

Skomentuj artykuł: