Davos: Premier chce przyciągnąć inwestorów do Polski

W Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos biorą udział czołowi polscy politycy. W tegorocznej edycji jednej z najważniejszych konferencji ekonomicznych na świecie uczestniczą m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz ministrowie: Jacek Sasin i Magdalena Rzeczkowska.

W tym roku forum odbywa się pod hasłem "współpraca w podzielonym świecie". - Ważnym elementem wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Davos będą kwestie związane ze wsparciem działań obronnych Ukrainy; premier odbędzie też wiele spotkań z przedstawicielami międzynarodowego biznesu, m.in. takiego, który planuje inwestycje w Polsce - mówił rzecznik rządu Piotr Müller. - Forum w Davos jest doskonałą okazja, aby w jednym miejscu spotykać się z wieloma przedstawicielami światowego biznesu, m.in. żeby zabiegać o dodatkowe inwestycje na terenie kraju - dodaje.
Zapowiedział, że podczas wizyty w Davos szef rządu odbędzie wiele spotkań z przedstawicielami różnego rodzaju biznesu międzynarodowego, m.in. takiego, który w Polsce planuje inwestycje w fabryki, w nowoczesne technologie. - Mam nadzieję, że niebawem też z tego tytułu będą dobre informacje do ogłoszenia - dodał.
Rzecznik rządu podkreślił jednocześnie, że ważnym elementem wyjazdu do Davos "są kwestie związane ze wsparciem działań obronnych Ukrainy". - Tutaj też Forum w Davos jest dobrym miejscem do tego, aby przekonywać społeczność międzynarodową do tego, aby wspierać działania obronne Ukrainy, bo one de facto gwarantują bezpieczeństwo dla całej Europy - powiedział. - Tłumaczymy naszym zachodnim partnerom, ale też partnerom z całego świata, że ewentualna porażka Ukrainy de facto oznacza w przyszłości destabilizację całego obszaru Europy, a również świata. Wiemy doskonale, że ewentualna wygrana Rosji spowoduje, że dalsza ekspansja, apetyt na podbijanie innych krajów u Rosjan się zwiększy, bo Władimir Putin prowadzi taką carską politykę polegającą na tym, że dla niego liczy się wielkość terytorium - powiedział Müller.
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos rozpoczęło się w poniedziałek o godz. 18 i potrwa do piątku.  

Wicepremier Jacek Sasin

Skomentuj artykuł: