Dodatkowe składy na majówkę

Spółka Polregio na długi majowy weekend uruchamia dodatkowe pociągi, m.in. do nadmorskich kurortów. Przewoźnik poinformował we wtorek, że wprowadza też bilet turystyczny, który pozwoli na nieograniczoną liczbę przejazdów w kraju od 28 kwietnia do 4 maja.

Spółka wskazała, że podczas długiego weekendu majowego na podstawie Mini biletu turystycznego za 46,40 zł będzie można podróżować pociągami Regio w dowolnej relacji od 28 kwietnia od godz. 18.00 do 4 maja do godz. 6.00. Bilet taki - jak podkreślił przewoźnik - uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w całym kraju.

Jak dodano, pociągami spółki będzie można wielokrotnie podróżować w ramach jednego biletu na każdej trasie. "Wydłużenie ważności biletu nie obowiązuje jedynie w województwie pomorskim, gdzie - decyzją Organizatora transportu - przewozy będą odbywać się na zasadach ogólnych określonych w taryfie przewozowej" - przekazała spółka.

Polregio zapowiedziało też na majówkę dodatkowe połączenia m.in. do nadmorskich kurortów.

W województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim i lubuskim dwa dodatkowe pociągi "Riwiera i Harpun" będą kursować na trasie Poznań–Kołobrzeg. Startuje też pociąg "Błękitny" kursujący między Szczecinem Głównym a Świnoujściem, który zatrzymuje się na mniejszej liczbie przystanków. W tych dniach jeździć będzie też pociąg "Orkan" relacji Poznań Główny-Międzyzdroje-Świnoujście. Ten skład nie zatrzymuje się na stacji Szczecin Główny, dzięki czemu czas przejazdu jest krótszy. Dodatkowym pociągiem jest też "Karsibór" relacji Zielona Góra Główna-Kostrzyn-Szczecin-Międzyzdroje-Świnoujście. Na trasie między Zieloną Góra Główną a Łagowem pociągi kursować będą między 29 kwietnia a 3 maja, z wyjątkiem 2 maja.

Na Dolnym Śląsku uruchomiony zostanie pociąg "Kamieńczyk" relacji Poznań-Wrocław-Szklarska Poręba. W Łódzkiem podczas majówki będą kursować pociągi umożliwiające dojazd do Orientarium ZOO Łódź - na trasach: Warszawa-Łódź, Łódź-Poznań oraz Częstochowa-Łódź. Natomiast na Podlasiu pociągi relacji Białystok-Waliły kursować będą sezonowo w dniach 1 i 3 maja.

W województwach świętokrzyskim i podkarpackim, dla podróżnych wybierających się do Sandomierza, między 29 kwietnia a 3 maja kursować będą pociągi w relacjach: Kielce-Sandomierz–Kielce; Rzeszów Główny-Sandomierz-Rzeszów Główny. W przypadku województw śląskiego i małopolskiego między 1 a 3 maja oraz 5 i 7 maja na trasie Katowice-Zator–Katowice kursować ma skład superRegio "Energylandia".

W województwie lubelskim od 29 kwietnia do 3 maja zapowiedziano pociągi na Roztocze.

Spółka poinformowała ponadto o swoich wynikach przewozowych za pierwszy kwartał br. W pierwszych trzech miesiącach br. z jej usług skorzystało prawie 24 mln pasażerów, o blisko 30 proc. więcej wobec analogicznego okresu 2022 r. W styczniu pociągami Polregio podróżowało ponad 8 mln osób wobec 5,5 mln pasażerów w styczniu 2022 r. Przewoźnik liczy, iż w całym 2023 r. przewiezie ponad 100 mln osób.

Polregio ma 27-proc. udział w rynku przewozów pasażerskich; każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża ponad 1,5 tys. pociągów. W ciągu roku z usług firmy korzysta blisko 90 mln pasażerów. Większościowym udziałowcem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu (50 proc. i jeden udział), a pozostałymi udziałowcami - samorządy wojewódzkie. 

Źródło

Skomentuj artykuł: