Donald Tusk na nowym stanowisku zarobi fortunę! Będzie też pokaźny fundusz reprezentacyjny

Wiemy już, na jakie miesięczne wynagrodzenie może liczyć Donald Tusk po objęciu funkcji szefa Europejskiej Partii Ludowej. Wysokie wynagrodzenie to nie wszystko. W pakiecie jest też limuzyna z szoferem oraz pokaźny fundusz reprezentacyjny.

Z najnowszych informacji podanych przez „Super Express” wynika, że Donald Tusk będzie zarabiał 30 tys. zł miesięcznie, półtora raza więcej niż Andrzej Duda. Pojawiły się nawet komentarze, z których wynika, że gdyby został prezydentem - straciłby fortunę.
 
Tusk, który stanął na czele Europejskiej Partii Ludowej, będzie zarabiał niemal 360 tys. rocznie. Jeśli były premier zostałby prezydentem Polski, zarabiałby zdecydowanie mniej, ok. 20 tys. zł miesięcznie.
 
Tuskowi jako przewodniczącemu Europejskiej Partii Ludowej będą też przysługiwać m.in. limuzyna z szoferem, gabinet z sekretariatem czy pokaźny fundusz reprezentacyjny.
 
Już za kilka dni Tusk pożegna się ze stanowiskiem szefa Rady Europejskiej. Według wyliczeń „Super Expressu”, w ciągu pięciu lat zarobił tam niemal 7 mln zł.

Źródło

Skomentuj artykuł: