Elbląg zyska 150 mieszkań

Elbląski rynek mieszkaniowy wzbogaci się o mieszkania na wynajem. Zaoferuje je spółka PFR Nieruchomości SA, która specjalizuje się w realizacji inwestycji mieszkaniowych z przeznaczeniem na długoterminowy najem instytucjonalny. Obecnie jest to oferta głównie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania na kredyt.

Pierwsze w Elblągu mieszkania w tej formule zaprojektuje elbląska pracownia architektoniczna Euro-Projekt.

Działka, na której powstanie osiedle została zakupiona od Energa-Operator SA. Teren przyszłej inwestycji jest położony w północnej części miasta, w odległości 3,5 kilometra od centrum Elbląga, do którego można dotrzeć w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Teren przy ulicy Legionów jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, którego zapisy umożliwiają realizację inwestycji mieszkaniowych.

- Tylko w 2022 r. wydaliśmy pozwolenia na budowę ponad 600 mieszkań o powierzchni użytkowej 35 533 mkw. Dodatkowo, jako samorząd w ramach Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego realizujemy aktualnie budowę dwóch budynków, w których łącznie powstanie 120 mieszkań. Inwestycja spółki PFR Nieruchomości SA mieszkań na wynajem będzie uzupełnieniem tej oferty - podkreśla prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

- Decyzja o inwestowaniu w Elblągu była poparta analizą potencjału rozwojowego tego miasta jako ważnego ośrodka gospodarczego, kulturalnego i turystycznego północnej Polski. (…)Dziś wiele rodzin wstrzymuje decyzję o zaciągnięciu kredytu hipotecznego lub nie jest w stanie wziąć na siebie takiego zobowiązania. To właśnie im oferujemy bezpieczny dach nad głową - zaznacza Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości SA.

Zgodnie z założeniami przy ulicy Legionów powstaną dwa budynki – ośmio- i siedmiokondygnacyjny o płaskim dachu, prostej bryle i elewacji w odcieniach bieli. Pełną dokumentację projektową opracuje pracownia Euro-Projekt z Elbląga.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego - Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40. lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej PFR wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.

Źródło

Skomentuj artykuł: