Elon Musk sprzedaje kolejną ogromną część akcji Tesli

Dyrektor generalny Tesli Elon Musk sprzedał około 22 milionów dodatkowych udziałów w swoim biznesie pojazdów elektrycznych, które były warte około 3,6 miliarda dolarów. Transakcje miały miejsce w tym tygodniu między poniedziałkiem a środą.

Wyzbycie się akcji Tesli stoi w sprzeczności z wcześniejszymi deklaracjami Muska, który na początku tego roku powiedział milionom swoich obserwujących w mediach społecznościowych, że „nie planuje dalszej sprzedaży TSLA” po 28 kwietnia.

Według firmy badawczej VerityData, Musk sprzedał w tym roku 94 202 321 akcji po średniej cenie 243,46 USD za akcję za wpływy przed opodatkowaniem w wysokości około 22,93 mld USD.

„Wcześniejsza sprzedaż Muska sięgająca listopada 2021 r. była profesjonalnie zaplanowana, więc akcjonariusze Tesli muszą zwracać uwagę na działania Muska, a nie na jego słowa – lub ich brak, jeśli chodzi o jego ostatnią sprzedaż” - napisał w środę w e-mailu do CNBC dyrektor ds. Badań VerityData, Ben Silverman,

Musk nadal sprzedawał część swoich sporych udziałów w Tesli po tym, jak zgodził się kupić Twittera w transakcji o wartości około 44 miliardów dolarów. Przejęcie zostało sfinalizowane pod koniec października.

Po przejęciu przez Muska Twittera oznajmił on tamtejszym pracownikom, że sprzedał akcje Tesli, aby „uratować” ich biznes. Akcje Tesli spadają w tym roku jeszcze bardziej, odkąd wziął na siebie tę nową odpowiedzialność. Spadły one również w środę o 2,6% na poziomi 156,80 USD, obniżając kapitalizację rynkową firmy do 495 mld USD. Od początku roku do środowego zamknięcia akcje Tesli spadły o 55% .

Źródło

Skomentuj artykuł: