Bezpieczne kredyty ciągle popularne

Już ponad 30 tysięcy bezpiecznych kredytów 2% z dopłatą państwa do miesięcznych rat kredytów zostało udzielone przez banki komercyjne. Rządowy kredyt oferuje już kilkanaście banków, a od 20 listopada br., do ich grona dołączy Santander Bank Polska. Minister Waldemar Buda podkreśla, że finansowanie programu Pierwsze Mieszkanie jest w pełni zabezpieczone.

Przyrost wniosków o bezpiecznego kredytu 2% jest o połowę mniejszy niż było to na początku działania programu. Dlatego wszystkie wnioski złożone do tej pory przez osoby ubiegające się o kupno pierwszego domu lub mieszkania, powinny być rozpatrzone jeszcze w tym roku. Finansowanie programu Pierwsze Mieszkanie jest w pełni zabezpieczone

powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Sukces programu bezpieczny kredyt 2%

Obecnie bezpieczny kredyt 2% ma w swojej ofercie 12 banków. Kolejny bank - Santander Bank Polska, dołączy do tego grona 20 listopada 2023 r.

informuje minister.

Dotychczas osoby zainteresowane kupnem pierwszego domu lub mieszkania złożyły w bankach ponad 78 tys. wniosków o udzielenie bezpiecznego kredytu 2%. Zawarto 30 429 tys. umów kredytowych, a kwota udzielonych kredytów to przeszło 12 mld zł. Średnia kwota kredytu to obecnie 402 tys. zł (stan na 6.11.2023).

Konto Mieszkaniowe coraz popularniejsze

Od startu programu założono już 4 134 Kont Mieszkaniowych, na których zgromadzono 15,146 mln zł (średnia kwota na koncie to ponad 3,6 tys. zł). Obecnie instrument ten mają w swojej ofercie trzy banki: Alior Bank, Bank Pekao S.A. oraz PKO Bank Polski S.A. W trakcie są uzgodnienia z trzema kolejnymi bankami.

Źródło

Skomentuj artykuł: