Allegro chce umożliwić zakup alkoholu online

Największa polska platforma e-commerce może zrewolucjonizować rynek, ale wątpliwości nie brakuje, również w samym Allegro - pisze w dzisiejszym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna". "Pracujemy nad wprowadzeniem możliwości zakupu alkoholu online" – powiedział "DGP" Marcin Gruszka, rzecznik Allegro.

"Z naszych badań wynika, że klienci są tym zainteresowani" – dodał rzecznik Allegro.

Gazeta zastrzega, że firma nie chce na razie mówić o szczegółach. "Według naszych informacji Allegro nie bierze pod uwagę dostaw trunków przez paczkomaty, bo w nich nie da się zweryfikować wieku kupującego. Mają to robić kurierzy, którzy już teraz sprawdzają dokumenty przy dostarczaniu różnych przesyłek bezpośrednio do klienta" - czytamy.

"DGP" wskazuje, że "sprzedaż alkoholu online przez największą polską firmę e-commerce budzi ogromne obawy, że dostęp do wysokoprocentowych trunków stanie się jeszcze łatwiejszy i na nic zdadzą się zapowiedzi rządu o wycofywaniu alkoholi ze stacji paliw czy wprowadzanie nocnej prohibicji przez samorządy".

Gazeta przypomniała, że "podstawą przygotowań do wejścia z taką usługą jest wyrok NSA w 2022 r., uznający, że sklep stacjonarny umożliwiający sprzedaż online nie może z tego powodu stracić zezwolenia".

Skomentuj artykuł: