Drony dostarczą zakupy. Walmart rozwija nową usługę

Amerykańska sieć supermarketów Walmart rozszerza dostawy dronami do prawie 2 milionów gospodarstw domowych. Usługa będzie realizowana w całym północnym Teksasie, konkurując z rywalami, takimi jak Amazon.

Firma z siedzibą w Arkansas zachwalała, że jest pierwszym sprzedawcą detalicznym, który oferuje dostawę dronem do tak wielu gospodarstw domowych na jednym rynku. Już obecnie uważa się ma ona „największy zasięg dostaw dronów spośród wszystkich sprzedawców detalicznych w USA”.

Dostawy dronami firmy dotrą teraz do 75% gospodarstw domowych w rejonie Dallas i Fort Worth. Ta ekspansja wpłynie na sklepy w ponad 30 miastach i gminach w metropolii, poinformował Walmart.

Drony są zasilane przez Wing i Zipline i umożliwiają gospodarstwom domowy na otrzymanie zakupionych produktów w ciągu pół godziny, zapewnił Walmart. Obaj dostawcy dronów zostali zatwierdzeni przez Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) do latania bez dedykowanego obserwatora, który byłby w stanie kontrolować drona przez cały czas.
 

Źródło

Skomentuj artykuł: