Supermarkety odpowiadają na falę przestępczości. Wprowadzają nowe bramki.

Niektóre amerykańskie supermarkety zaczęły instalować zaawansowane technologicznie bramki bezpieczeństwa, aby zapobiec rosnącej liczbie kradzieży oraz aktów przestępczości. Nowe urządzenia wymagają od klientów skanowania paragonów przed wyjściem ze sklepu. Podobne rozwiązania są już wprowadzane także w Polsce.

By przeciwdziałać kradzieżom w supermarketach Safeway zainstalowano nowe bramki. Urządzenia takie są już wykorzystywane także w Polsce np. w sieci marketów Carrefour. Otwierają się one, gdy klient zeskanuje paragon za zapłacone zakupy. 

Nie wszędzie klienci są zadowoleni z tego rodzaju rozwiązania nazywając go „dziwnym”. Jeden z klientów podpytywany przez dziennikarza FOX Business powiedział, że zgniótł paragon i włożył go do kieszeni, zanim zdał sobie sprawę, że musi go zeskanować, aby opuścić sklep. Najgorsze było to, że paragon nie chciał się zeskanować, a klient musiał uzyskać pomoc od pracownika supermarketu.

Zdaniem portalu internetowego FOX Business nowe bramki bezpieczeństwa w amerykańskich sklepach pojawiają się w chwili, gdy liczba kradzieży w handlu detalicznym wciąż rośnie. I tak na przykład jeden ze sklepów Safeway w Columbia Heights doświadczył niedawno nocnego napadu. Złodzieje włamali się do bankomatu sklepu spożywczego, aby ukraść gotówkę i kazali pracownikom położyć się na ziemię. Policja nadal poszukuje napastników. 

Część amerykańskich sieci supermarketów zamyka najbardziej narażone na kradzieże i napady placówki handlowe. Jest to częściowo spowodowane tym, że klienci zaczynają unikać sklepów, gdzie często dochodzi do napadów. 

Jak przypomina portal FOX Business, Waszyngton, stolica kraju, od dawna zmaga się z nasilającą się falą przestępczości. W zeszłym roku odnotowano tam nowy rekord zabójstw. Zgodnie z danymi Departamentu Policji Metropolitalnej w mieście popełniono ich aż 274. W 2023 roku gwałtownie wzrosła również liczba napadów (o 67% w porównaniu z 2022 r.), podczas gdy kradzieże wzrosły o 23%.

Źródło

Skomentuj artykuł: