Brak chętnych na audyt finansowy CPK. Nie rozstrzygnięto przetargu

- Z powodu braku ofert spółka Centralny Port Komunikacyjny nie rozstrzygnęła przetargu na audyt finansowy. W związku z powyższym została podjęta decyzja, że audyt będzie kontynuowany siłami spółki, Biura Pełnomocnika ds. CPK oraz przy wykorzystaniu zewnętrznych konsultantów - poinformowała dzisiaj spółka CPK.

Jednocześnie spółka poinformowała - "w odpowiedzi na prośbę oferentów" - o wydłużeniu terminów składania ofert w pozostałych przetargach dotyczących audytów - kolejowego, lotniskowego, marketingowego i dotyczącego innych projektów.

"Przypominamy, że na ukończeniu są audyty wewnętrzne prowadzone siłami spółki i przez Biuro Pełnomocnika ds. CPK. W ramach tych prac weryfikowane są m.in. harmonogramy lotniskowe i kolejowe, Program Społeczno- Gospodarczy (PSG) i Program Dobrowolnych Nabyć (PDN) oraz obszary zatrudnienia i marketingu" - przekazała spółka.

Kilka dni temu w rozmowie z Polską Agencją Prasową pełnomocnik rządu ds. CPK, Maciej Lasek, wskazał, że "audyty wewnętrzne mają zakończyć sie w marcu".

Lasek przekazywał, że w połowie roku mają być znane wyniki tzw. dużych audytów, dotyczących programu lotniskowego, kolejowego i marketingowego.

We wtorek Puls Biznesu informował, powołując się na ekspertów ze Związku Ogólnopolskiego Projektantów i Inzynierów, że "CPK stawia za niski próg audytorom, którym opinia może przesądzić o losach megaprojektu" oraz "daje im za mało czasu". Audytorów ma odstraszać również polityczny balast całej sprawy.

Źródło

Skomentuj artykuł: