Chcą inwestować w Polsce? Minister Zagórski kieruje ich na wschód kraju

Kierujemy uwagę firm chcących inwestować w Polsce w centra badawczo-rozwojowe w stronę miast na wschodzie naszego kraju - powiedział w Toruniu minister cyfryzacji Marek Zagórski. Dodał, że są tam m.in. niezwykle kompetentni inżynierowie.

Zagórski uczestniczył w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w konferencji "Przedsiębiorczość w Polsce - Nowe Perspektywy Rozwoju". Brali w niej udział także m.in. wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin oraz minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

"Rozmawiając z firmami, które szczęśliwie chcą inwestować w centra badawczo-rozwojowe w Polsce, mówimy im i myślę, że może to potwierdzić minister Emilewicz, żeby nie skupiali się tylko na Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Podpowiadamy, żeby patrzyli na Polskę wschodnią, na inne ośrodki, gdzie także mamy doskonałe uczelnie, ale jednocześnie mamy trochę inny typ pracownika, lepszego z punktu widzenia pracodawcy" 

podkreślił Zagórski, odpowiadając na pytanie o możliwość skierowania uwagi przedstawicieli dużych koncernów z branży informatycznej na Lublin.

Podał przykład Białegostoku, gdzie w jego ocenie są doskonali i kompetentni inżynierowie, którzy jednocześnie nie są tak zmanierowani jak w dużych ośrodkach, jeżeli chodzi o tempo zmian w karierze zawodowej.

"Można tam uzyskać bardzo kompetentnego, ale jednocześnie, co dziś niezwykle ważne, przywiązanego pracownika" - dodał Zagórski.

Źródło

Skomentuj artykuł: