Kolejny odcinek Via Baltica oddany

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddała do ruchu odcinek drogi S61 od Ostrowi Mazowieckiej do Śniadowa na trasie Warszawa - Białystok. Wyremontowany odcinek ma długość 19,5 km.

GDDKiA poinformowała, że droga ekspresowa S61 ma już ponad 200 km długości z docelowych 220 km.

Kierowcy mogą już korzystać z kolejnego odcinka tej trasy, od Ostrowi Mazowieckiej do Śniadowa. Do ukończenia pozostała jeszcze 13-km obwodnica Łomży, która ma być przejezdna w połowie przyszłego roku.

- Rząd dotrzymał słowa: zrealizował już prawie cały szlak Via Baltica. Od dzisiaj województwa mazowieckie i podlaskie oraz wschodnia część woj. warmińsko-mazurskiego są połączone komfortową i bezpieczną drogą ekspresową. W ten sposób kolejne kilometry dochodzą do polskiej sieci dróg szybkiego ruchu. Inwestujemy w każdym regionie kraju i dbamy o zrównoważony rozwój Polski

 - powiedział w Ostrowi Mazowieckiej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Dodał, że od 2016 roku w Polsce powstało ponad 5 tys. km dróg szybkiego ruchu i autostrad, czyli więcej niż zaplanowano. 

- Naszym celem są bezpieczne, komfortowe drogi. Naszym celem są drogi, które dają szansę na rozwój gospodarczy regionu przez który przebiegają – mówił Adamczyk.

Odcinek z Ostrowi Mazowieckiej do Śniadowa to dwujezdniowa droga ekspresowa o nawierzchni bitumicznej, przystosowana do najcięższego ruchu (11,5 t/oś). W ramach inwestycji wybudowano dwa węzły drogowe: Ostrów Mazowiecka Północ, na skrzyżowaniu dróg ekspresowych S61 i S8 oraz Komorowo (połączenie z drogami wojewódzkimi 627 i 677). Powstało też 26 obiektów inżynierskich, w tym pięć stanowiących przejścia dla zwierząt oraz osiem przepustów ekologicznych dla zwierząt małych.

Koszt projektu realizowanego w systemie Projektuj i buduj to 843 mln zł, natomiast dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wyniosło 433,5 mln zł.

Źródło

Skomentuj artykuł: