Przetarg na kolejny odcinek A2

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na trzeci z czterech odcinków autostrady A2 między Siedlcami a Białą Podlaską - poinformował na dzisiejszej wideokonferencji minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Chodzi o przetarg na zaprojektowanie i budowę odcinka autostrady A2 Swory - Biała Podlaska - Potrzebna jest autostrada A2, która docelowo włączy się w system drogowy na wschód od naszej granicy, w system drogowy Białorusi i dalej na wschód. Wreszcie będziemy mogli mówić o bezpiecznych połączeniach drogowych, wreszcie logistycy będą mogli planować kanały dystrybucji, kanały transportowe właśnie w oparciu o bezpieczne, nowoczesne i najlepsze jakościowo drogi, bo takie budowane są w naszym kraju – powiedział minister Adamczyk.

Adamczyk podziękował wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom, dzięki którym, jak zaznaczył, „możemy mówić o tym, że autostrada A2 do 2025 roku będzie już sięgała do Białej Podlaskiej”.

Autostrada A2, która powstanie między Siedlcami a Białą Podlaską, łącznie będzie miała 63 km. Droga ma być wybudowana po nowym śladzie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła już wcześniej przetargi na budowę dwóch odcinków A2, czyli Siedlce - Malinowiec oraz Łukowisko-Swory. Przetarg na ostatni odcinek Malinowiec-Łukowisko ma być ogłoszony jeszcze w listopadzie.

Źródło

Skomentuj artykuł: