31.01.2020, po kilkugodzinnej aukcji elektronicznej udało się wyłonić zwycięzcę przetargu na wykonanie w formule projektuj i wybuduj budynku terminala na Lotnisku Radom, wraz z wyposażeniem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie - wynika z nieoficjalnej informacji jaką uzyskaliśmy ze źródła zbliżonego do Polskich Portów Lotniczych.
Najniższą kwotę zaoferował Mirbud, który zaproponował 280 499 000,00 złotych brutto (kwota w pierwszym etapie postępowania przetargowego firmy Mirbud - 241 463 414,63 zł była kwotą netto - red.) i przelicytował Budimex i Hochtief.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Budowa nowego lotniska w Radomiu idzie pełną parą. ZOBACZ jak powstaje pas startowy
Dzięki dwuetapowej konstrukcji postępowania przetargowego z wykorzystaniem aukcji elektronicznej udało się obniżyć kwotę, którą PPL planował przeznaczyć na tę inwestycję o 60 045 228,72 złotych brutto.
Obecnie nie ma żadnych opóźnień w realizacji inwestycji, a przetarg jest realizowany zgodnie z harmonogramem, który zakłada podpisanie umowy w I kwartale br.
Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i budowę terminalu 30 września. W pierwszym ogłoszeniu przetargowym określono czas realizacji zamówienia na 10 miesięcy. Sukcesywnie – w związku z odwołaniami potencjalnych wykonawców do Krajowej Izby Odwoławczej - okres ten wydłużano o kolejnych kilka miesięcy. Ostatecznie stanęło na 26 miesiącach, jednak w dniu otwarcia ofert okazało się, że wszystkie firmy, które wcześniej składały odwołania, zaproponowały czas realizacji o cztery miesiące krótszy.
Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie terminala o powierzchni 30 tys. m kw. W budynku ma się znajdować m.in. 30 stanowisk check-in, 10 - kontroli bezpieczeństwa i po osiem - kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w terminalu będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. W dużej, przystosowanej do potrzeb głównie pasażerów lotów charterowych strefie komercyjnej zaplanowano liczne punkty gastronomiczne i handlowe.