Naturalny zwrot ku najmowi, bo rosną ceny mieszkań

Chemobudowa zrealizuje kolejne małopolskie osiedle spółki PFR Nieruchomości. Przygotowania do budowy 190 mieszkań w Skawinie już na ostatniej prostej. 

Spółka Chemobudowa – Kraków wybuduje 190 mieszkania przy ul. Torowej w Skawinie. Inwestycja jest wynikiem współpracy skawińskiego samorządu i PFR Nieruchomości S.A.. Generalny Wykonawca planuje rozpoczęcie robót budowlanych w styczniu 2024 roku. Obecnie trwa organizacja placu budowy oraz prace przygotowawcze. Zgodnie z harmonogramem, mieszkania mają być gotowe pod koniec 2025 roku.
Osiedle w Skawinie będzie składało się z pięciu budynków zlokalizowanych w rejonie ulic Torowej i Skawińskiej. W strukturze przewidziano głównie mieszkania dwu i trzypokojowe o średnim metrażu 47 mkw.. Wszystkie mieszkania zostaną wykończone w standardzie podstawowym – z panelami podłogowymi, drzwiami wewnętrznymi, glazurą i terakotą w kuchniach i łazienkach oraz białym montażem. 
- Rozwój profesjonalnej oferty najmu także poza największymi polskimi miastami jest jednym z wyróżników działalności spółki PFR Nieruchomości. Od lat udowadniamy, że jest to możliwe. Mamy na koncie inwestycje w miastach takich jak Radom, Świdnik, Łowicz czy małopolski Nowy Targ. To oferta, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców. Przy dynamicznie rosnących cenach mieszkań następuje naturalny zwrot ku najmowi. Ponadto - jak wskazują analitycy – dziś cena metra kwadratowego mieszkania w Krakowie oscyluje już w przedziale 14-15 tysięcy złotych. Jestem przekonany, że bliskość Skawiny i dobra infrastruktura drogowa i kolejowa sprawią, że nasze mieszkania na wynajem mogą być atrakcyjną alternatywą także dla poszukujących mieszkania w stolicy Małopolski – podkreśla Wojciech Caruk, prezes zarządu PFR Nieruchomości S.A.
Teren, na którym powstanie osiedle wskazał skawiński samorząd. Inwestycja będzie realizowana na działce w rejonie ulic Skawińskiej i Torowej.
- Skawina to atrakcyjne miejsce na mapie Małopolski. Sąsiedztwo dużego ośrodka akademickiego 
w połączeniu z rozwiniętym rynkiem pracy jaki oferuje Kraków, ale i Skawina, do tego dobrze rozbudowana sieć połączeń komunikacyjnych w oparciu o Szybką Kolej Aglomeracyjną i komunikację autobusową objęte biletem aglomeracyjnym sprawia, że nasze miasto jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, efektem czego są ceny zakupu mieszkań i najmu niewiele odbiegające od oferowanych przez Kraków. Dlatego każda inwestycja, która zwiększy dostępność mieszkań jest jak najbardziej oczekiwana i pożądana. A mówimy o niebagatelnej ofercie najmu: 5 budynków i 190 mieszkań. Cieszę się, że inwestycja zapowiadana od wielu lat w końcu ruszy, a poważny wykonawca gwarantuje, że budowa będzie postępować zgodnie z harmonogramem – mówi Norbert Rzepisko, burmistrz Skawiny.
Osiedle w Skawinie to kolejna inwestycja PFR Nieruchomości zrealizowane przez Chemobudowę-Kraków. W 2022 roku oddano do użytku 130 mieszkań w Nowym Targu.  Chemobudowa to spółka należąca do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości. Historia firmy sięga 1949 roku. W jej portfolio znajduje się ponad 1200 realizacji w 14 krajach świata. W Polsce powierzono jej wykonanie takich obiektów jak Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, siedziba Radia Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha czy Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka. 
- Chemobudowa po raz kolejny ma przyjemność uczestniczyć w rozwoju Skawiny. Jestem przekonany, że dzięki partnerskiej współpracy z Inwestorem stworzymy przestrzeń, która będzie spełnieniem marzeń o mieszkaniu. Chemobudowa pozostaje wierna swojej misji dostarczania wartości i przyczyniania się do rozwoju społeczności, poprzez wieloletnie doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym. Przykładamy ogromną uwagę do każdego detalu, dbając o wysoki standard wykonania, a naszym celem jest wybudowanie mieszkań, które nie tylko spełnią potrzeby przyszłych mieszkańców, ale także będą przygotowane na przyszłość, zapewniając komfort codziennego życia – mówi Andrzej Wyszyński, prezes zarządu Chemobudowy – Kraków S.A.
PFR Nieruchomości S.A. posiada cztery inwestycje z mieszkaniami na wynajem na terenie Małopolski. Trzy z nich znajdują się w Krakowie, jedna w Nowym Targu.
Spółka PFR Nieruchomości  jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Sektora Mieszkań na Wynajem i Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,7 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.

PFR Nieruchomości S.A. notuje też kolejny sukces. - Nasza inwestycja w Łowiczu znalazła się w wąskim gronie nominowanych do EUmies Awards 2024. Wśród 362 realizacji z całej Europy znalazło się tylko 9 z Polski, jedną z nich jest nasze kameralne osiedle złożone z trzech trzypiętrowych budynków z 96 mieszkaniami. Proste, jasne bryły bez zbędnych ozdobników i detali zyskały uznanie ekspertów. Już sama nominacja to dla nas duże wyróżnienie. Dziękujemy i gratulujemy pozostałym polskim kandydatom do tej prestiżowej nagrody - napisała Ewa Syta, dyrektor Biura Prasowego w PFR Nieruchomości S.A.

Źródło

Skomentuj artykuł: