Posiadacz kuponu Mega Millions o wartości 1,34 miliarda USD wciąż się nie zgłosił

Szczęśliwy posiadacz kuponu z Illinois, który wygrał w jackpot Mega Millions 1,3 miliarda USD prawie miesiąc temu, cały czas pozostaje nieznany. Według regulaminu w stanie Illinois ma rok na odebranie nagrody.

Mega Millions pozwala zwycięzcom pozostać anonimowymi, jeśli tak zdecydują, gdyż najczęściej po ujawnieniu wygranej padają ofiarą hejtu i bardzo wielu niechętnych komentarzy. Są także nagabywani przez bardzo wielu ludzi w celu ofiarowania im datków pieniężnych.
Jednak, jak zaznaczają organizatorzy loterii, zwycięski kupon na na tę olbrzymią kwotę miesiąc po wygranej nie został w ogóle odebrany.

„Nie wiemy, czy w ogóle wiedzą, że wygrali nagrodę” - powiedział Harold Mays, dyrektor loterii Illinois, w piątkowym oświadczeniu dla gazety „The Guardian”. „Zachęcam więc wszystkich do sprawdzenia swego kuponu.”

Zwycięski los został sprzedany na stacji benzynowej Speedy Café Speedway na East Touhy Avenue w Des Plaines w stanie Illinois. Zwycięskie liczby to: 13, 36, 45, 57, 67, a złota Mega ball to 14.

Urzędnicy loterii zachęcają zwykłych graczy do dokładnego sprawdzania swoich numerów.

Jeśli nagroda pozostanie nieodebrana przez rok, pieniądze zostaną zwrócone do każdego stanu, który bierze udział w Mega Millions. Zwycięzca ma również 60 dni na podjęcie decyzji, czy otrzymać pieniądze w formie ryczałtu, czy renty.

Poszczególne stany mogą mieć przepisy dotyczące publicznego ujawniania personaliów zwycięzcy, ale Illinois nie. Loteria Illinois nie odpowiedziała na prośby o komentarz dla FOX Business w tej sprawie.

Źródło

Skomentuj artykuł: