Nowe projekty domów do bezpłatnego pobrania

Na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budownictwa (GUNB) udostępniono nowe cztery projekty bezpłatnych domów. To prace, które zwyciężyły w konkursie na projekty domów o pow. do 120, 150 i 180 mkw. Łącznie dostępnych jest już 89 projektów. Liczba ich pobrań przekroczyła już 77 tysięcy razy.

- Bezpłatne projekty domów do 70 mkw. cieszą się bardzo dużą popularnością, ale zdajemy sobie sprawę, że dla części indywidualnych inwestorów takie domy mogą być po prostu za małe – rodziny wielodzietne szukają czegoś większego. Tym bardziej cieszę się, że na stronie GUNB pojawiły się kolejne cztery propozycje energooszczędnych domów o większej powierzchni. Jestem pewien, że będą one pobierane równie często, co wcześniejsze projekty

– poinformował Waldemar Buda, dotychczasowy minister rozwoju i technologii.   

- Udostępniane projekty domów są przede wszystkim uniwersalne, dzięki czemu odpowiadają na potrzeby szerokiego grona przyszłych inwestorów. Każdy projekt można odpowiednio dostosować do danego regionu i jego specyfiki - podkreśla Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Cztery najnowsze projekty domów są do pobrania na stronie gunb.gov.pl. Są to projekty:

  • Sebald – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny o powierzchni ok. 120 m2

  • Sebald (wariant II) – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny o powierzchni ok. 120 m2

  • Castor 180 – duży, tradycyjny dom o powierzchni ok. 180 m2

  • Castor 180 (wariant II) – duży, tradycyjny dom o powierzchni ok. 180 m2

Założeniem konkursu na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m2 było opracowanie projektu, który spełnia typowe oczekiwania 4-osobowej rodziny i zapewnia m.in. uniwersalność rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych, prostej realizacji czy optymalizacji kosztów budowy.

Udostępnione projekty architektoniczne domów mogą być dostosowane m.in. do obowiązujących przepisów czy potrzeb danej działki, które wynikają z lokalnych uwarunkowań przestrzennych. Nie ma zatem przeszkód, aby projekty były wykorzystywane na terenie całego kraju, np. na terenach górskich. Aby skorzystać z projektów, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i pobrać projekt ze strony internetowej gunb.gov.pl z katalogu projektów.

Źródło

Skomentuj artykuł: