Orlen nie potwierdza przeszukań CBA w biurach spółki

Orlen nie potwierdza, by CBA prowadziło przeszukania w biurach spółki. O tym, że Biuro jest od rana w Orlenie i przeszukuje gabinety najważniejszych osób w koncernie poinformowało Radio Zet powołując się na nieoficjalne informacje.

"Nie potwierdzamy informacji dotyczących rzekomego przeszukania pomieszczeń w spółce ORLEN przez CBA" - poinformowała spółka, pytana o działania służb.

"Przedstawiciele ORLEN-u na bieżąco współpracują z wieloma instytucjami i organami. Takie spotkania są regularne i mają charakter rutynowy" - wskazała spółka w odpowiedzi.

Według nieoficjalnych informacji Radia Zet przeszukiwane miały być biura - w tym gabinet prezesa Daniela Obajtka, a działania miały być prowadzone "w ramach śledztwa dotyczącego powoływania się na wpływy". Funkcjonariusze mają według Radia Zet zabezpieczać dokumenty - papierowe i elektroniczne - oraz zawartość komputerów z pomieszczeń zajmowanych przez głównych menadżerów koncernu.

W krótkim komunikacie CBA poinformowało dzisiaj:

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie realizują czynności procesowe w spółce ORLEN S.A. na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na obecnym etapie nie udzielamy szczegółowych informacji.

Źródło
Tagi

Skomentuj artykuł: