Pieniądze pochodzące z przestępstw „inwestowali” w kampanię wyborczą

Na polecenie prokuratora Prokuratury Regionalnej w Szczecinie 21 listopada 2019 r. funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie osoby, które działały na szkodę Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police S.A. w Policach. Powyższa informacja nie wzbudziłaby pewnie większego zainteresowania mediów, gdyby nie pewien wątek całej sprawy. Chodzi o finansowanie kampanii wyborczej pieniędzmi pochodzącymi z przestępstw.

Jak się pokazuje część z przywłaszczonych pieniędzy przeznaczona została na finansowanie kampanii wyborczej kandydata na posła do Sejmu RP w 2015 r.
 

Po zakończeniu przez prokuratora czynności z osobami zatrzymanymi zostanie podjęta decyzja w przedmiocie środków zapobiegawczych.

informuje Prokuratura Krajowa.

Jak informuje Prokuratura Krajowa zatrzymani to radca prawny, która w przeszłości pełniła funkcję prezesa klubu sportowego „Chemik Police”, była też radną do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz były dziennikarz związany w przeszłości z jedną ze stacji telewizyjnych, prowadzący działalność gospodarczą.

Zatrzymani, działając w porozumieniu ze sobą na szkodę Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police S.A., przywłaszczyli w 2015 r. kwotę 184 500 zł. Czynili to zawierając fikcyjne umowy ze świadomością, że nie zostaną one nigdy wykonane. Chodziło o rzekome usługi polegające na przygotowaniu analiz meczów czy z zakresu marketingu i public relations. Na podstawie wystawionych faktur klub sportowy wypłacał pieniądze na rzecz podmiotu gospodarczego, pomimo że nie wykonał on usług wskazanych w fakturach na rzecz klubu.

informuje Prokuratura Krajowa.
Źródło

Skomentuj artykuł: