Ta cecha pracowników działa na niego jak czerwona flaga

Dyrektor generalny firmy Whole Foods, Jason Buechel, podzielił się swoimi wrażeniami dotyczącymi budowania zespołu pracowników. Jak zaznacza spośród wielu typów ludzi w miejscu pracy, jeden z pewnością jest przez niego najmniej lubiany.

To „ktoś, kto myśli, że zna odpowiedź na absolutnie wszystko” – twierdzi Buechel, dyrektor generalny należącej do Amazona sieci sklepów spożywczych w rozmowie z CNBC Make It. Jak precyzuje szczególnie wystrzega się osób, „które uważają, że musi być dokładnie tak, ponieważ zawsze tak było i zawsze tak będzie”.

Jak zaznacza w wywiadzie, nauczył się wystrzegać podobnego podejścia „na własnej skórze”. Trzymanie się jednego sposobu działania lub niebranie pod uwagę punktów widzenia innych ludzi może znacznie zahamować biznes i utrudnić rozwój firmy, dodaje.

Jason Buechel spędził jedenaście miesięcy przygotowując się do prowadzenia Whole Foods – zanim przejął ją we wrześniu 2022 r. – ucząc się i współpracując ze współzałożycielem, który był dyrektorem generalnym marki przez 42 lata. Jak mówi, jego najważniejsza „czerwona flaga” dla pracowników to osoby, które wszystko wiedzą najlepiej i wystrzegają się zmian.

Jak zaznacza wymagania klientów cały czas się zmieniają, trzeba to koniecznie mieć na uwadze prowadząc biznes.

Jego zdaniem trzeba brać także pod uwagę dynamikę zespołu. Nowi pracownicy, odejścia i awanse oznaczają, że zespoły w pracy ciągle się zmieniają. Elastyczni szefowie mogą konsekwentnie dostosowywać się do nowego personelu, a elastyczni pracownicy mogą aktywnie znajdować nowe sposoby wnoszenia wkładu we wspólną pracę i firmę.

Korzystaj z nowych możliwości uczenia się i zawsze bądź ciekawy, radzi Jassy. Może to pomóc Ci pozostać zaangażowanym w karierę i hobby, sprawić, że będziesz szczęśliwszy i lepiej radzić sobie z nieuniknionymi zwrotami akcji podczas twojej podróży zawodowej.
 

Źródło

Skomentuj artykuł: