Firmy: jasne wytyczne dot. COVID-19

65 proc. firm dobrze ocenia przystępność rządowych informacji o COVID-19, takich jak wytyczne względem zakazów czy procedur uzyskiwania wsparcia - wynika z badania przeprowadzonego w grudniu przez firmę Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Informacje te są przeważnie dostępne i zrozumiałe - stwierdzili respondenci. Jednocześnie aż 92 proc. ankietowanych przedsiębiorców ocenia, że w przestrzeni informacyjnej brakuje wspólnego dla wszystkich istotnych dla biznesu informacji rządu związanych z pandemią koronawirusa.

Ponad połowa badanych przedsiębiorców, bo aż 66 proc., ocenia iż wie, gdzie zadać pytania związane z przepisami wprowadzanymi w polskim systemie prawnym na czas pandemii. Możliwość uzyskiwania informacji na ten temat dają - jak przypominają autorzy badania - m.in. formularze kontaktowe na stronach administracji publicznej lub specjalna, rządowa infolinia.

Badanie zlecone przez Konfederację Lewiatan przeprowadzono w grudniu ub. roku na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców zatrudniających powyżej 10 osób. 

Źródło

Skomentuj artykuł:

N