Ghostrunner i Chernobylite dostępne w nowych wersjach!

Po bardzo udanej premierze Chernobylite w wersji na PC w lipcu bieżącego roku, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych wydawca gier wideo, All in! Games oraz studio The Farm 51, ogłaszają, że gra od dziś jest dostępna w nowych wersjach - na PlayStation 4 i Xbox One. Do sprzedaży na nową generację konsol Sony i Microsoft trafił natomiast Ghostrunner, tytuł utrzymany w cyberpunkowej stylistyce, którego wydawcą jest 505 Games. 

Chernobylite to gra typu science-fiction survival horror RPG. W okresie Wczesnego Dostępu i kilku dni po premierze pełnej wersji, sprzedała się ona w liczbie 200 tys. kopii. Kolejnym tytułem skierowanym do graczy konsolowych jest Ghostrunner, przy którym All in! Games współpracuje z 505 Games. W dwa miesiące od premiery sprzedała się ona w liczbie blisko pół miliona egzemplarzy. 

– Chernobylite to jedna z najpopularniejszych gier 2021 roku i to było fantastyczne doświadczenie pomóc The Farm 51 w wydaniu jej najpierw na PC, a teraz na konsole

mówi Piotr Żygadło, prezes zarządu All in! Games.

- Bardzo się cieszymy, że inny z bestsellerów, który współwydaliśmy, Ghostrunner również poszerzy swoje grono odbiorców i trafi na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Wersja ta będzie posiadać wszystkie tryby, które One More Level wydało w tym roku. Gra pojawi się 28 września zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej i zgodnie z zapowiedziami, właściciele wersji na Xbox One i PlayStation 4 będą mogli dokonać bezpłatnego upgrade’u na konsole next-gen. 

Chernobylite również będzie dostępny w wersji fizycznej. Pudełkowa edycja Chernobylite na PlayStation 4 zawiera wiele  akcesoriów, m.in. szczegółową cyfrową mapę Strefy Wykluczenia, cyfrowe pocztówki, cyfrowy plakat oraz cyfrowy artbook The Art of Chernobylite.

Wydanie konsolowe Chernobylite to nie koniec procesu doskonalenia tego tytułu, ponieważ w ciągu najbliższych 14 miesięcy twórcy gry planują wydanie sześciu dodatków (płatnych i bezpłatnych). Każdy dodatek wprowadzi zestaw nowych misji, potworów, broni i trybów gry. Gracze, którzy posiadają Chernobylite w wersji na PlayStation 4 lub Xbox One, otrzymają darmowe aktualizacje na konsole nowej generacji.

– Współpraca z All In! Games przy Chernobylite była prawdziwą przyjemnością. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę przy tworzeniu dedykowanych DLC dla tej gry. Planujemy wydanie kolejnych dodatków na Halloween i Boże Narodzenie – mówi Wojciech Pazdur, dyrektor ds. rozwoju w The Farm 51.

Chernobylite to science-fiction survival horror RPG, osadzony w hiperrealistycznych, skanowanych w 3D pustkowiach Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Gracz może wcielić się w postać Igora, fizyka i byłego pracownika elektrowni w Czarnobylu, który powraca do Prypeci, aby zbadać sprawę tajemniczego zniknięcia swojej narzeczonej 30 lat wcześniej. Tytuł od 28 lipca br. dostępny jest w wersji na komputery stacjonarne. 

Źródło

Skomentuj artykuł: