Gminy górskie chcą zmian w przerwie wakacyjnej

Kiedy w listopadzie powstawało Stowarzyszenie Gmin Górskich jego członkowie zapowiadali, że powalczą o to, by gminy położone na obszarach górskich miały lepsze warunki do rozwoju turystyki. Nie były to słowa rzucone na wiatr - napisały Wiadomości Turystyczne.

Już na pierwszym posiedzeniu Stowarzyszenia pojawił się projekt zmiany formuły przerwy wakacyjnej. Członkowie SGG chcą, by - wzorem ferii zimowych - 8 tygodni wakacji szkolnych rozłożyć w poszczególnych województwach w odmiennych terminach mieszczących się w przedziale od 15 czerwca do 15 września, tak by ostatecznie przerwa trwała 3 miesiące.

Jak przekonują członkowie stowarzyszenia, wydłużenie sezonu byłoby na rękę i branży turystycznej, i samym turystom, choćby dlatego że niwelowałoby uciążliwości z jakimi mierzą się odwiedzający w szczycie sezonu - korki, wysokie obłożenie w obiektach noclegowych czy atrakcjach.   

SGG zapewnia, że będzie na ten temat rozmawiać z nauczycielami i rodzicami. W tej kwestii wypowiedział się już wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Krzysztof Baszczyński, który stwierdził, że zmiana modelu wakacji wprowadziłaby chaos w życiu szkolnym, niemniej jednak Związek jest otwarty na dialog.

Skomentuj artykuł: